برنامه ها, ترنم وصل

معرفی برنامه ی ترنم وصل

ترنم وصل ( حج الفقرا )

النّاس کلّهم عیال اللَّه فأحبّهم إلیه أنفعهم لعیاله

“مردم همگى کسان خدایند و محبوبتر از همه پیش خدا کسى است که براى کسان او سودمندتر باشد.”

بعضی وقتها آدما فکر میکنن کمک کردن به محرومین و فقرا فقط رسوندن غذا به گرسنه ها و برطرف کردن مشکلات مادی این قشره , هرچند اینها کم کاری نیست و خیلی ها توفیق همبن کارها رو هم ندارن و حتی فکرش رو هم نمی کنن. اما باید گفت که رسیدن به اهل و عیال تنها فراهم کردن پول و امکانات مادی نیست، لازمه که برای خانواده شادی فراهم کرد، لازمه دل‌تنگیهای خانواده رو برطرف کرد، لازمه که در کنار سلامت جسمی خانواده به سلامت روح هم توجه کرد.

tarannome_vasl_site-2

 گروه فرهنگی-خیریه فردای سبز دانشگاه شریف سالهاست با تحت پوشش قرار دادن خانواده های محروم و بی بضاعت در جهت برطرف کردن مشکلاتشون گام برداشته و دانشجوهای زیادی با مشغله های فراوان درسی و زندگی، وقتشون را در راستای کمک به محرومین، و یا بهتر بگیم کمک به خودشون، وقف کردند.

این برنامه نیز که تحت عنوان ترنم وصل برای اولین بار در سال ۱۳۹۱ برگزار شد، با هدف برگزاری و فراهم کردن زیارت مشهد برای محرومینی است که شاید تا کنون نتوانسته اند به زیارت امام رئوفشان بروند. در این برنامه پس از جمع آوری کمک هایی در سطح دانشگاه برنامه های لازم برای این زیارت چیده می شود و در قالب یک مسافرت چند روزه این عزیزان به همراه تعدادی از دانشجویان به عنوان مسئول اجرایی به مشهد مقدس می روند.

tarannome_vasl_site-1

tarannome_vasl

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *