اخبار و اطلاعیه اردوی جهادی

احداث واحد مسکونی برای دو خانواده نیازمند روستا میانزو در سفر سبز ۱۷

یکی از بخش‌های مورد توجه اردوهای جهادی فعالیت‌های سازندگی و پروژه‌های عمرانی تعریف شده در آن می‌باشد. با توجه به اطلاعات بدست آمده از سه مرحله سفر شناسایی صورت گرفته به دهستان گیفان یک پروژه عمرانی عام المنفعه و دو پروژه برای محرومان تعریف شده‌است، که اطلاعات مربوط به دو خانواده نیازمند در ادامه می‌آید.

واحد مسکونی خانم سرپرست خانوار کم بینا

در روستای میانزو شاهد زندگی مادری دلشکسته در مکانی دون شان انسانی یعنی محلی که سابقا به نگهداری احشام اختصاص داشت بودیم. همسر ایشان سال‌هاست که متارکه کرده و ساکن دهستان دیگری می‌باشند. روزگار نیز سرنوشتی را برای این مادر دلشکسته رقم زده که پسرشان همراه پدر زندگی کرده و از وظایف خود نسبت به مادرش غافل است. نابر تحقیقات میدانی صورت گرفته و به شهادت معتمدین محلی این مادر دلشکسته زندگی آبرومندانه‌ای داشته و تنها محل درآمدیشان یارانه ماهانه می‌باشد.

متاسفانه این خانم سرپرست خانوار ۴۳ ساله بعلت عدم پیگیری و نقص پرونده و اهمال کاری کمیته امداد منطقه یک شهرستان بجنورد ایشان تحت پوشش کمیته امداد قرار ندارند. خوشبختانه به تازگی برای ایشان در کمیته امداد امام خمینی (ره) تشکیل پرونده شده است؛ اما همچنان تحت پوشش قرار نگرفته‌اند.

 

 خانم سرپرست خانوار کم بینا

گروه جهادی فردای سبز شریف در نظر دارد برای ایشان واحد مسکونی ۴۲ متر مربعی با هزینه تقریبی ۳۶۰ میلیون ریال احداث نماید. همچنین امور مربوط به خرید زمین از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی روستایی شهرستان بجنورد و اخذ پروانه ساختمان را نیز با همکاری دهیاری روستا و بنیاد مسکن و گروه برای ایشان انجام پذیرفته‌است.

واحد مسکونی مادر سرپرست خانوار سرطانی

دومین پروژه احداث واحد مسکونی مربوط به مادری ۵۹ ساله و مبتلا به سرطان که همراه تنها دخترشان در روستای میانزو زندگی می‌کنند است. همسر ایشان نیز سال‌هاست متارکه کرده و ساکن دهستان دیگری می‌باشد. ایشان نیز بعلت نقص در پرونده، که بخاطر محرومیت فرهنگی معضل رایجی در بین افراد سالخورده است، موفق به تشکیل پرونده در کمیته امداد امام خمینی نشده‌اند و تنها منبع درآمدیشان یارانه‌های واریزی می‌باشد.

متاسفانه این مادر و دختر بدون داشتن پشتوانه و حامی مالی خاصی در سطح روستا در منزل استیجاری ساکن هستند. گروه جهادی فردای سبز شریف در نظر دارد برای ایشان واحد مسکونی ۴۲ متر مربعی با هزینه تقریبی ۳۶۰ میلیون ریال احداث نماید.

برآورد هزینه‌های عمرانی

هزینه احداث هر واحد مسکونی ۴۲ متر مربعی در روستای میانزو مطابق جدول زیر پیوست بصورت تقریبی ۳۰۰ میلیون ریال می‌باشد که با احتساب ۱۰ درصد نواسانات قیمت، ۵ درصد بعد مسافت، ۴ درصد بیمه و ۳ درصد مخارج پیش بینی نشده برابر با ۳۶۰ میلیون ریال خواهد بود.

برای دریافت جزییات برآورد مالی هزینه‌های احداث واحد مسکونی ۴۲ متری در روستای میانزو کلیک کنید.

One thought on “احداث واحد مسکونی برای دو خانواده نیازمند روستا میانزو در سفر سبز ۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *