اخبار و اطلاعیه اردوی جهادی

آغاز ثبت نام اردوی جهادی سفر سبز ۱۸

خراسان شمالی، شهرستان بجنورد، دهستان گیفان، روستای میانزو

دهستان گیفان در فاصله‌ی ۸۶ کیلومتری شهرستان بجنورد قرار دارد. بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران، در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۰۴۳۹ نفر(۲۳۸۶ خانوار) بوده است. رشته کوه میسینو در شمال این دهستان، مرز ایران و ترکمنستان را تشکیل می‌دهد. برخی از روستاهای دهستان مانند میانزو، تحت پوشش هیچ‌یک از اپراتورهای همراه نمی‌باشد. دهستان با مشکلاتی از قبیل جاده صعب‌العبور و نامناسب، زیرساخت ناهمگون مرتبط با شبکه آبرسانی دست و پنجه نرم ‌می‌کند.

در سال ۱۳۹۷ با توجه به اطلاعات به دست آمده از سه مرحله سفر شناسایی یک پروژه عمرانی عام المنفعه و دو پروژه برای محرومان تعریف شد. مطابق برنامه پروژه عام المنفعه مخزن آب طبق قرارداد تا حد تعهد تکمیل شد. پروژه‌های محرومان نیز تا مرحله‌ی ریختن بتن و سقف و ستون پیش رفت.

پروژه‌ی امسال تکمیل این دو منزل می‌باشد به طوری که آماده‌ی سکونت گردند. یکی از این دو منزل متعلق به مادری است که که متاسفانه به علت متارکه همسر و بی‌مهری‌های صورت گرفته و عدم تمکن مالی در محل نگهداری احشام سکونت می‌کنند و تنها محل درآمدشان از یارانه است. منزل دوم متعلق مادر و دختری است که مادر مبتلا به سرطان می‌باشند. این خانواده در محل استیجاری سکونت دارند و منبع درآمد ایشان نیز از محل یارانه است.

امید آن می‌رود با شرکت پرشورتر دراین سفر جهادی غمی از روی دوش مادران سرزمین‌مان برداشته و به هم‌وطنانمان کمک کنیم.

برای شرکت در این اردوی جهادی می توانید با کلیک بر روی “اردوی جهادی سفر سبز ۱۸” و یا از طریق سامانه ثبت نام در منوی اصلی سایت ثبت نام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *