اخبار و اطلاعیه اردوی جهادی

نیروهای گروه جهادی فردای سبز در پلدختر

گروه فردای سبز شریف که فعالیت‌های جهادی و‌ خیریه را با همت دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف انجام می‌دهد در راستای کمک به هموطنان سیل زده در استان لرستان اقدام به برگزاری اردوی جهادی در این مناطق کرد. این اردو به مدت ۱۲ روز در شهرستان پلدختر از تاریخ ۱۸ فرودین آغاز گردیده و تا روز پنجشنبه ۳۰ فروردین ادامه خواهد داشت که بیش از ۵۰ نفر در آن شرکت کردند.
نیروهای داوطلب در این اردو به دو دسته اصلی تقسیم شدند. دسته اول به لایروبی منازل پرداختند و دسته دوم به طبخ غذای گرم و توزیع آن بین خانواده‌های سیل‌زده مشغول شدند.
آشپزخانه جهادی فردای سبز از شام روز یکشنبه ۱۸ فروردین تا ناهار روز دوشنبه ۲۶ فروردین فعالیت کرد و بیش از ۱۵ هزار پرس غذای گرم پخته و تقدیم هموطنان مناطق سیل‌زده و جهادگران در حال ارائه خدمت به ایشان نمود.
همچنین مقداری البسه و لوازم ضروری زندگی و اسباب بازی که توسط مردم خیرخواه به سیل‌زدگان اهدا شده بود، بین سیل زدگان روستاهای اطراف پلدختر و معمولان توزیع گردید.
واحد عمرانی اردو هم بسیار فعال بوده و توانست منازل بسیاری را از گل و لای حاصل از وقوع سیل تمیز کند.

از تمامی عزیزانی که به هر نحوی در این امر خداپسندانه ما را یاری کردند که اردو به نحو احسن برگزار شود نیز کمال تشکر و قدردانی را داریم.

ضمنا یادآوری می‌شود که کمکهای نقدی عمومی رسیده به فردای سبز از روز پنجشنبه ۱۵ فروردین تا جمعه ۲۳ فروردین اختصاص به سیل‌زدگان یافته، و کمکهایی که بعد از این تاریخ به فردای سبز می‌رسد و عنوان خاصی ندارد، به طور خاص اختصاص به مناطق سیل‌زده نیافته، و صرف انواع کمکهای خیر برای نیازمندان مختلف اعم از افراد مناطق سیل‌زده و غیر ایشان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *