برخی از خانواده های تحت پوشش

📆 امروز #۱۳۹۹/۰۶/۲۸
ـــــــــــــــــــــــــــــــــ

#درمان

خانواده ۳ نفره: پدر ۲۲ ساله، مادر ۲۵ ساله و فرزند ۳ ساله

🔹 در حاشیه‌ی شهر بجنورد از خراسان شمالی در خانه‌ی پدری ساکن هستند. مادر خانه‌دار است و پدر در تهران کارگری می‌کند و شب‌ها در یک کارگاه اسکان دارد و هر دو سه ماه یکبار چند روز به خانه برمی‌گردد.
🔸 در سن شش ماهگی فرزندشان متوجه شدند که مشکل شنوایی دارد و پیگیر درمان وی شده و پس‌اندازهایی را که داشتند، صرف هزینه‌های درمانی کردند. سمعکی که خریداری کرده و کودک از آن استفاده می‌کرد متاسفانه گم شد و در حال حاضر از سمعک امانی استفاده می‌کند که جهت خرید سمعک برای این کودک به مبلغ ۱۲ میلیون تومان کمک نیاز است.

📆 امروز #۱۳۹۹/۰۶/۱۸
ـــــــــــــــــــــــــــــــــ

#مسکن

خانواده ۴ نفره: پدر و مادر و پسر ۱۴ ساله و دختر ۵ ساله

▪️ پدر ۴۱ سال دارد که سال گذشته دچار سکته قلبی شده و قادر به انجام کارهای سنگین نیست، و اکنون در شرکتی کار خدماتی انجام می‌دهد. حدود چند ماه پیش به کرونا مبتلا و مدتی بیکار شد. با یارانه و کمک معیشتی ماهانه حدود ۲.۵ میلیون تومان درآمد دارد.
🔹 مادر ۴۴ ساله است و خیاط بوده. حدود ۳ سال پیش در شرف نابینا شدن بود که با عمل جراحی مغز بهبود یافت، اما به علت ورم پا چندان قادر به خیاطی نیست و درآمدی ندارد.
▪️ در خانه‌ای ۶۰ متری با ودیعه ۶ میلیون و اجاره ۸۰۰ هزار تومان در محله‌های جنوب تهران مستاجر هستند که صاحبخانه جوابشان کرده. برای اجاره مسکن جدید ۴۰ میلیون تومان ودیعه باید بدهند با اجاره ۶۰۰ هزار تومان، که ۲۷ میلیون تومان آن با واسطه یک خیریه به صورت وام به ایشان داده شده و برای تامین باقیمانده ودیعه خانه به ۵ میلیون تومان کمک نیاز دارند.

📆 امروز #۱۳۹۹/۰۶/۱۸
ـــــــــــــــــــــــــــــــــ

#درمان

🔹 خانواده ۲ نفره: مادر ۵۹ ساله و پسر ۳۰ ساله

نیاز مرتفع شده: مبلغ ۸ میلیون تومان جهت هزینه بیمارستان این خانواده تامین گردید.

🔸 پدر خانواده ۱۵ سال پیش به علت مشکل تنفسی از دنیا رفته است. پسر قبلا ۳ بار ازدواج کرده و طلاق گرفته و با مادرش هم ناسازگار است. در خانه‌ی قدیمی ۶۰ متری با ۵ میلیون تومان رهن و ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان اجاره مستاجر هستند. قرارداد خانه به نام پسر است و ۳ ماه کرایه عقب افتاده دارند. پسر اکثرا بیکار است و بعضی اوقات کار می‌کند و درآمد دیگری به جز یارانه و کمک‌های کمیته امداد ندارند.
▪️ خانم یکبار دیسک کمرشان را عمل کرده‌اند، ولی مجددا نیاز به عمل دارد. در حال حاضر خمیده راه می‌روند. دکتر ایشان گفته‌اند هزینه عمل را دریافت نمی‌کنند و فقط برای تامین هزینه بیمارستان به ۸ میلیون تومان کمک نیاز دارند.

📆 امروز #۱۳۹۹/۰۶/۰۸
ـــــــــــــــــــــــــــــــــ
#مسکن

🔹 خانواده ۳ نفره: پدر و مادر و دختر ۶ ساله

نیاز مرتفع شده: مبلغ ۵ میلیون تومان جهت وام قرض الحسنه این خانواده تامین گردید.

▪️ پدر ۴۵ ساله در یک مغازه سمساری و ضایعاتی کار می‌کند که با یارانه و کمک معیشتی در مجموع حدود ۲ میلیون تومان در ماه درآمد دارد. مادر ۲۹ ساله نیز خانه‌دار است.
🔸 در واحد ۷۰ متری ساده‌ای در حاشیه تهران با ۵ میلیون تومان ودیعه و اجاره ماهانه ۴۵۰ هزار تومان مستاجر هستند که ۲ میلیون تومان از ودیعه را هنوز بدهکار هستند. قرارداد اجاره ۱۵ مرداد تمام شده که برای افزایش ودیعه از صاحبخانه مهلت گرفته‌اند و برای تامین آن نیاز به ۵ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه دارند.

📆 امروز #۱۳۹۹/۰۶/۰۶
ـــــــــــــــــــــــــــــــــ
#اشتغال
#مسکن

🔹 خانواده ۲ نفره: دو خواهر ۴۶ و ۴۸ ساله

نیاز مرتفع شده: مبلغ ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان جهت تهیه دار قالی، نخ و لوازم جانبی آن تامین شد و در تاریخ ۹۹/۶/۱۱ به مسول شرکت فروشنده پرداخت گردید.

▪️ مادرشان ۴۰ سال پیش و پدرشان ۲۵ سال قبل فوت کرده‌اند. خواهر کوچکتر قبلا ازدواج کرده و به علت اعتیاد همسرش، جدا شده و فرزندی ندارد و خواهر دیگر هم مجرد است.
🔸هر دو خواهر بر روی تجهیزات یک شرکت، به قالیبافی مشغولند و گاهی در زمین‌های کشاورزی کار می‌کنند که با یارانه و مستمری کمیته امداد ماهانه حدود ۱ میلیون تومان درآمد دارند.
▪️ در خانه‌ای قدیمی که ورثه‌ای است، در روستاهای اطراف تربت حیدریه زندگی می‌کنند که نیاز به تعمیرات دارد و خواهران و برادران‌شان خرج آن را نمی‌دهند. این دو خواهر هم با توجه به اینکه تجهیزات قالیبافی آنها توسط شرکت داده شده، درآمد چندانی برایشان نمی‌ماند. جهت تهیه دار قالی و نخ ابریشم و لوازم جانبی قالیبافی برای افزایش درآمدشان، و نیز جهت ایزوگام و تعمیر خانه نیازمند ۱۰ میلیون تومان مهربانی شما هستند.

امروز: ۹۹/۰۶/۰۳
ـــــــــــــــــــــــــــــــــ

#مسکن

🔹 خانواده ۴ نفره: پدر ۵۴ ساله، مادر ۴۹ ساله، دختر ۳۱ ساله و نوه ۷ ساله

▪️ پدر خانواده اعتیاد شدید دارد و پایش به همین دلیل دچار عفونت شده و با عصا راه می‌رود. مادر خانه دار است. دختر خانواده به علت اعتیاد همسرش طلاق گرفته و با پسر ۷ ساله‌اش با ایشان زندگی می‌کند و در یک مطب دندانپزشکی دستیار است و با کمک اقوام خرج خانواده را می‌دهد.
🔸 در یک خانه قدیمی ۶۵ متری با ۱۰ میلیون ودیعه و اجاره ۴۰۰ هزار تومان مستاجر بودند که صاحبخانه ودیعه را ۱۰ میلیون تومان افزایش داده است. ۳ میلیون تومان از صاحبکارش گرفته که اقساطش ماهانه از حقوقش کسر می‌شود و برای تامین مابقی آن نیاز به ۷ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه دارند.

امروز: ۹۹/۰۶/۰۲
ـــــــــــــــــــــــــــــــــ
#مسکن

خانواده ۴ نفره: مادر ۴۹ ساله، دو پسر ۱۴ و ۱۰ ساله و دختر ۷ ساله

نیاز مرتفع شده: مبلغ ۲۳ میلیون تومان جهت ودیعه مسکن این خانواده تامین شد و در تاریخ ۹۹/۶/۲۲ پرداخت گردید.

▪️ خانم بر اثر ضرب و شتم توسط همسر اولش حدود ۳ ماه در کما بوده و از او جدا می‌شود. در ازدواج دومش نیز به مشکل می خورند و با ۳ فرزند از همسر دومش نیز جدا می‌شود.
🔸 در خانه‌ای در استان البرز با ۵ میلیون ودیعه و ماهیانه ۶۰۰ هزار تومان مستاجر بودند. با فروش لباس‌هایی که از خیریه می‌گرفته امرار معاش می‌کردند که به خاطر کرونا فروش کم شده و نمی‌توانستند اجاره پرداخت کنند و کل مبلغ ودیعه‌شان بابت اجاره کسر می‌شود و صاحبخانه آنها را بیرون می‌کند و مدتی در یک چادر در پارکی در کرج زندگی می‌کنند و اثاثیه‌شان را نیز شهرداری می‌برد.
▪️ در حال حاضر توسط فردای سبز در مسافرخانه‌ای اسکان داده شده‌اند و برای اجاره خانه‌ای جدید برای ایشان ۲۳ میلیون تومان کمک جهت ودیعه خانه مورد نیاز است.

📆 امروز #۹۹/۰۵/۲۲
ـــــــــــــــــــــــــــــــــ
#مسکن

🔹 خانواده ۴ نفره: مادر ۶۴ ساله، دو پسر ۳۶ و ۴۰ ساله و نوه ۱۴ ساله

▪️ پدر ۳۳ سال پیش بر اثر سرطان معده فوت کرده و مادر خانه‌دار است. پسر بزرگتر اعتیاد دارد که بعد از طلاق همراه با دختر ۱۴ ساله‌ش با مادرش زندگی می‌کند و توان انجام کاری ندارد.
🔸 پسر کوچکتر کارگر ساختمانی است و درآمدی حدود ۲ میلیون تومان در ماه دارد و با گذشت یک سال و نیم از عقدش، در تلاش برای تامین امکانات خانه و زندگی است و هنوز هم نتوانسته امکانات زندگی مشترک را فراهم و عروسی کند.
▪️در خانه ۵۰ متری در جنوب غرب تهران با ودیعه ۵.۵ میلیون تومان و اجاره ۸۰۰ هزار تومان مستاجر هستند که مدتش تمام شده و سه ماه اجاره عقب‌افتاده هم دارند، و هم‌اکنون نیازمند ۶ میلیون تومان کمک جهت ودیعه اجاره منزل جدید هستند.

📆 امروز #۱۳۹۹/۰۵/۱۷
ـــــــــــــــــــــــــــــــــ
#لوازم_خانه
🔸 خانواده ۴ نفره: پدر و مادر، پسر ۳۳ ساله و نوه ۱۰ ساله

🔹 پدر ۶۳ ساله ازکارافتاده و دچار ادرار غیر اختیاری و‌ نازکی رگهای نخاعی است و باید ایزی‌لایف مصرف کند و زیاد شستشو بشود. به همین دلیل مجبور شدند در حاشیه شهر تهران خانه‌ای ۸۰ متری، قدیمی و دربست را ۶۰ میلیون تومان رهن کنند، که ۲۰ میلیون تومان از کمک خیرین و ۳۵ میلیون تومان از ودیعه قبل تامین شده، و ۵ میلیون تومانش مانده است.
▪️ پسر ۳۳ ساله دچار افسردگی و مشکلات عصبی است و به همین دلیل همسرش از او جدا شده و با دختر ۱۰ ساله‌اش در خانه پدرش زندگی می‌کند و اخیرا با زیاد شدن مشکلات عصبی‌ش، ۹ ماه قبل زمانی که بقیه منزل نبوده‌اند برخی لوازم خانه را برده و مشخص نیست چه کرده است.
🔹 دختران خانواده که همه ازدواج کرده‌اند هم توان مالی چندانی ندارد. فقط یکی از آنها خدمتکار یک خوابگاه دانشجویی است و در منازل هم کار نظافت انجام می‌دهد که بخشی از درآمد ماهانه ۳ میلیون تومانی‌اش را خرج پدر و مادرش می‌کند و برای خرید یخچال و فرش و تلویزیون برای والدینش و تامین مابقی هزینه رهن خانه‌شان نیازمند ۱۳ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه است.

📆 امروز # ۹۹/۰۵/۱۶
ـــــــــــــــــــــــــــــــــ
#درمان
🔸 خانواده ۴ نفره: پدر و مادر، پسر ۶ ساله و دختر ۲ ساله

🔹 پدر ۳۱ ساله و مادر ۳۰ ساله است و از زمان ازدواج در اتاقی در خانه پدری شوهر در بجنورد زندگی می‌کنند. پدر شاگرد روزمزد جوشکاری و مادر خانه‌دار است که مجموع درآمد و یارانه آنها ماهانه به حدود ۱.۶ میلیون تومان می‌رسد.
▪️ خانواده مشکل بیماری وراثتی دارد و هر دو فرزند دچار افت شنوایی متوسط هستند که پسر در آستانه ورود به مدرسه و دختر در سن یادگیری زبان و صحبت کردن است و هر دو نیازمند سمعک می‌باشند که هزینه دو سمعک برای ایشان ۱۶ میلیون تومان می‌شود.

امروز: ۹۹/۰۵/۱۴
ـــــــــــــــــــــــــــــــــ
#بدهی
🔸 خانواده ۵ نفره: پدر و مادر و سه کودک ۲ و ۷ و ۹ ساله

🔹 خانواده اهل روستاهای دلگان در سیستان و بلوچستان هستند. پدر ۳۱ ساله و طلبه است و بعد از اتمام مقدمات در آنجا، برای ادامه تحصیل سال ۹۲ به قم می‌آیند و درآمدشان از یارانه و شهریه حوزه و تبلیغ است که بخصوص در شرایط شیوع کرونا به سختی کفاف زندگی‌شان را می‌دهد.
▪️ مادر خانه‌دار است و پدرش در گذشته فوت کرده بوده و مادرش سال ۹۷ از دنیا می‌رود و خواهرش که مجرد بوده از آن زمان به خانه اینها آمده و با ایشان زندگی می‌کند.
🔹 در قم در خانه‌ای که حوزه در اختیارش قرار داده زندگی می‌کنند. اما قبل از آن در روستای خود در خانه‌ای در زمین پدری زندگی می‌کردند که برای تکمیل ساخت آن وامی از بانک مسکن می‌گیرند که نمی‌توانند اقساط ۱۳۴ هزار تومانی آن را بدهند که برایشان مشکلات بانکی ایجاد می‌کند و برای پرداخت بدهی معوق آن نیازمند ۱۰ میلیون تومان کمک خیرین هستند.

تعداد اعضای خانواده : خانواده ۲ نفره: مادر ۶۴ ساله و دختر مجرد ۳۲ ساله
محل سکونت : خراسان رضوی

شرح مختصر وضعیت:
🔹 در خانه‌ای گلی و قدیمی در روستایی در خراسان رضوی زندگی می‌کنند. پدر خانواده ۱۴ سال پیش در اثر سرطان معده فوت کرده و به جز یارانه و کمک معیشتی و مبلغ ۲۲۰ هزار تومان مستمری بیمه عشایر درآمدی ندارند.
▪️دختر مشکل شنوایی دارد و چشمانش هم بسیار ضعیف هست. سمعکی که قبلا داشته دیگر قابل استفاده نیست و نیاز به سمعک جدید دارد که ۵ میلیون تومان از قیمتش توسط خیرین تامین شده و نیاز به ۷ میلیون تومان دیگر جهت تهیه سمعک دارند.

تعداد اعضای خانواده : خانواده ۶ نفره: پدر ۳۸ ساله، مادر ۳۴ ساله و سه پسر ۴ تا ۱۵ ساله و یک دختر ۹ ساله
محل سکونت : بجنورد

شرح مختصر وضعیت:
🔹در روستایی در اطراف بجنورد و در خانه پدری زندگی می‌کنند و پدر کارگر ساختمانی روزمزد بوده که بعد از افتادن از داربست قادر به انجام کارهای سنگین نیست و مادر خانه دار است و دیسک کمر دارد که باید جراحی شود.
🔹 پسر ۱۵ ساله ناشنوا و مبتلا به اوتیسم است که خانواده توانسته در سن ۳ سالگی سمعکی برایش تهیه کند، که از ۶ سالگی که سمعک خود را گم کرده دیگر نتوانستند برایش تهیه کنند و نتوانست به مدرسه استثنایی برود.
🔹 پسر ۴ ساله نیز ناشنوا است و در نوبت کاشت حلزون است. در سن یک‌ونیم سالگی سمعکی به صورت امانت برایش تهیه شده بود که خراب شده و قابل تعمیر نیست و برای خرید سمعک برایش نیاز به ۱۲ میلیون تومان کمک می باشد.

تعداد اعضای خانواده : خانواده سادات ۵ نفره: پدر ۶۴ ساله، مادر ۵۸ ساله و ۳ دختر مجرد ۲۷ تا ۳۶ ساله
محل سکونت : جنوب غرب تهران
نیاز اصلی: تامین مبلغ ۱۸ میلیون تومان جهت ودیعه مسکن جدید

شرح مختصر وضعیت:
پدر در گذشته چاه کن بوده و در حال حاضر نیز با وجود مشکل زانو به کارگری مشغول است.
مادر خانه دار است و قبلا گهگاهی به کار نظافت منازل می پرداخت ولی در حال حاضر قادر به کار کردن نیست.
دو تا از دخترها بیکار هستند و یکی از آنها که دانشجوی مشاوره بوده است گاهی می تواند تدریس کند که احتساب یارانه و کمک معیشتی درآمد خانواده ماهانه حدود ۲ میلیون تومان است.
در خانه ی قدیمی در جنوب غربی تهران با ودیعه ی ۷ میلیون تومان و اجاره ی ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان مستاجر هستند که صاحبخانه جوابشان کرده و برای اجاره خانه جدید نیاز به تامین ۱۸ میلیون تومان کمک جهت افزایش ودیعه مسکن دارند.

تعداد اعضای خانواده : خانواده سادات ۶ نفره: مادر ۵۶ ساله و ۵ دختر ۲۷ تا ۳۵ ساله
محل سکونت : قم
نیاز اصلی: تامین مبلغ ۶۰ میلیون تومان جهت ودیعه مهد کودک در حال راه اندازی توسط دختر بزرگ خانواده

شرح مختصر وضعیت:

پدر خانواده که ماه گذشته از دنیا رفت از حدود ۱۴ سال پیش به دلیل بیماری اعصاب از کار افتاده بوده و یارانه و مستمری او و درآمد گهگاه کار آموزشی و معلمی دخترها کمتر از یک و نیم میلیون تومان در ماه است.
در خانه ای ۷۰ متری و بسیار قدیمی در پایین شهر قم زندگی ساده ای دارند.
دو تا از دختران عقد کرده اند که هنوز قادر به تامین جهیزیه نشده اند. اما دختر بزرگ خانواده ۱۴ سال است در مرکز مهدویت مشغول به تحصیل بوده است سال گذشته مجوز تاسیس یک مهد کودک را گرفته و با کمک مالی برخی خیرین توانسته تجهیزات آن را تامین نماید و برای این منظور نیاز به تامین مبلغ ۶۰ میلیون تومان جهت اعطای وام قرض الحسنه به ایشان وجود دارد.

تعداد اعضای خانواده : ۲ نفره. مادر و فرزند پسر
محل سکونت : تهران
نیاز اصلی : مبلغ ۳ میلیون تومان جهت بدهی اجاره انبار برای وسایل منزل
نیاز مرتفع شده: مبلغ ۳ میلیون تومان برای بدهی اجاره انبار وسایل منزل و مبلغ ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برای اجاره منزل پرداخت گردید.

شرح مختصر وضعیت:
مادر و پسرشان در یک منزل اجاره ای قدیمی و نامناسب بدون ودیعه با اجاره بیش از یک میلیون تومان زندگی می کنند.
به علت جابه جایی های قبلی و نداشتن اسکان مناسب وسایل زندگی خود را به مدت حدود یک سال در یک محل اجاره ای گذاشته شده بود که به علت عدم توانایی پرداخت وسایل در انبار مانده بود برای آزاد کردن وسایل و پرداخت بدهی به مبلغ ۳ میلیون تومان نیاز داشتند. در ایام سختی های کرونا هم به علت نداشتن توان مالی برای پرداخت اجاره منزل جدید به مبلغ حدود ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان نیاز بود که هر دو مورد پرداخت گردید و وسایل به منزل جدید انتقال داده شد.

تعداد اعضای خانواده : ۵ نفره. خانم و آقا و سه فرزند
محل سکونت : تهران
نیاز اصلی : مبلغ ۱۰ میلیون تومان بلاعوض جهت ودیعه مسکن
نیاز مرتفع شده: مبلغ ۱۰ میلیون تومان از خیرین محترم جمع آوری گردید و به حساب صاحبخانه واریز گردید و قرارداد خانه جدید با حضور نماینده فردای سبز بسته شد.

شرح مختصر وضعیت:
مادر خانواده خانه دار است و پدر که قبلا اعتیاد داشته به صورت روزمزد کار می کند و درآمدش در حال حاضر به همراه یارانه و کمک معیشتی حدود ۱٫۵ میلیون تومان است.
در خانه ای ۵۰ متری و بسیار قدیمی در حاشیه تهران زندگی می کنند که ۶ میلیون تومان ودیعه آن با ماهی ۳۵۰ هزار تومان اجاره بوده است که قرارداد ان به اتمام رسیده و برای اجاره خانه جدید نیاز به ۱۰ میلیون تومان کمک جهت افزایش ودیعه مسکن دارند.

تعداد اعضای خانواده : ۱ نفر
محل سکونت : تربت حیدریه
نیاز اصلی : مبلغ ۶ میلیون تومان وام قرض الحسنه جهت بازسازی خانه و بدهی

شرح مختصر وضعیت:
آقا حدود ۲۴ ساله. جهت بازسازی خانه و بدهی نیازمند مبلغ ۶ میلیون تومان وام قرض الحسنه هستند که به ایشان داده شد.

تعداد اعضای خانواده : ۱ نفر
محل سکونت : تهران
نیاز اصلی : مبلغ ۳٫۵ میلیون تومان وام قرض الحسنه در ایام سختی های کرونا

شرح مختصر وضعیت:
آقا حدود ۴۴ ساله. به علت بدهی نیازمند مبلغ ۳٫۵ میلیون تومان وام قرض الحسنه هستند که به ایشان داده شد.

تعداد اعضای خانواده : خانواده ۲ نفره
محل سکونت : تهران
نیاز اصلی : مبلغ ۲ میلیون تومان وام قرض الحسنه

شرح مختصر وضعیت:
آقا حدود ۷۷ ساله. به علت بدهی نیازمند مبلغ ۲ میلیون تومان وام قرض الحسنه هستند که به ایشان داده شد.

تعداد اعضای خانواده : خانواده ۳ نفره: پدر و مادر و دختر ۲۵ ساله
محل سکونت : پردیسان قم
نیاز اصلی : تامین بخشی از هزینه ی ۵۵ میلیونی تومانی عمل جراحی تعویض لگن خانم ۵۵ ساله

شرح مختصر وضعیت:
دختر خانواده مجرد است که دو خواهر و دو برادر متاهل دارد که آنها هم وضع مالی مناسبی نداشته و توان کمک چندانی به پدر و مادر خود را ندارند.
پدر ۵۲ ساله در روستاهای یاسوج دامداری می‌کرده که با خانواده و فرزندان خود به قم مهاجرت می‌کنند و الان از کار افتاده است و در آپارتمانی ۵۲ متری در پردیسان قم مستاجر هستند.
مادر ۵۵ ساله است که دچار سرطان شده و پس از چند ماه درمان، پزشک معالج دستور عمل جراحی جهت تعویض لگن داده است که هزینه آن حدود ۵۵ میلیون تومان می‌شود که خودشان با زحمت بسیار ۲۵ میلیون تومان آن را فراهم کرده، و نیازمند کمک برای مابقی آن هستند.

تعداد اعضای خانواده : خانواده ۴ نفره: پدر و مادر، دختر ۵ ساله و پسر ۷ ساله
محل سکونت : فردیس کرج
نیاز اصلی : تامین ۱۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه جهت تامین دیه مادر خانواده
شرح مختصر وضعیت:
پدر ۲۹ ساله یک پراید مدل پایین دارد که در اسنپ کار می‌کند و حدودا ماهی ۲.۵ میلیون تومان درآمد دارد.‌
در یک واحد آپارتمان قدیمی ۵۰ متری در فردیس کرج زندگی می‌کنند که با ۵ میلیون تومان ودیعه، ماهانه ۵۰۰ هزار تومان اجاره می‌دهند.
پسر ۷ ساله ایشان دچار بیماری قلبی و اوتیسم شدید است و در اثر معلولیت زیاد تحت پوشش بهزیستی هم می‌باشد و هزینه‌های درمانی مستمر دارد.
مادر خانواده که خانه‌دار و خانم محترمی است، در یک اختلاف و مشاجره خانوادگی در سال ۹۶ متهم واقع می‌شود و در نهایت دادگاه او را محکوم به پرداخت ده میلیون تومان دیه می‌کند، که در صورت عدم پرداخت، او را روانه زندان می‌کنند، و نیاز به دریافت قرض جهت پرداخت این مبلغ دارند.

تعداد اعضای خانواده : خانواده ۵ نفره: پدر و مادر، ۳ فرزند
محل سکونت : حومه تهران
نیاز اصلی : تامین حدود ۱۵ میلیون تومان وام برای توسعه و سفارش بیشتر تولیدی پارچه
شرح مختصر وضعیت:

پدر خانواده با برادرشان تولیدی ایجاد کرده بودند که مورد کلاهبرداری قرار می گیرند. بخشی از لوازم خیاطی را برای پرداخت بدهی ها فروختند.
نیازمند تامین مبلغ ۱۵ میلیون تومان وام برای توسعه کار خود می باشند.

تعداد اعضای خانواده : خانواده ۶ نفره: پدر و مادر، ۴ پسر
محل سکونت : ایلام
نیاز اصلی : تامین حدود ۱٫۳ میلیون تومان هزینه ی درمان دیابت فرزند
شرح مختصر وضعیت:
خانواده ۶ نفره: پدر و مادر، ۴ پسر، درآمد خانواده صرف تامین هزینه درمان پدر و مادر می شود و همچنین تحت حمایت سازمان بهزیستی هستند. پدر خانواده از کار افتاده و مادر روماتیسم دارد. یکی از فرزندان به علت دیابت در بیمارستان بستری است و قادر به تامین هزینه درمان نیستند.

تعداد اعضای خانواده : خانواده ۵ نفره: پدر و مادر، ۲ دختر و ۱ پسر
محل سکونت : ایلام
نیاز اصلی : تامین ۲ میلیون ۴۴۰ هزار تومان هزینه درمان و دارو سوختگی کودک
شرح مختصر وضعیت:
خانواده ۵ نفره: پدر و مادر، ۲ دختر و ۱ پسر، پدر خانواده کارگر ساختمانی و کشاورزی هستند که کارشان ثابت نیست. مادر خانه دار و دارای ۳ فرزند پسر ۵ ساله ،  و دختر و پسر دوقلو ۱٫۵ ساله هستند که متاسفانه یکی شان دچار سوختگی شدید شده و خانواده توان هزینه های درمان بستری و داروهای بیمارستان رو نداشتند.
نیازمند مبلغ ۲ میلیون ۴۴۰ هزار تومان برای هزینه های درمان هستند.

تعداد اعضای خانواده : خانواده سادات ۸ نفره: پدر و مادر و ۳ فرزندشان، با پدر و مادر و برادر شوهر
محل سکونت : اطراف شهر آوه
نیاز اصلی : تامین ۱۵ میلیون تومان برای جراحی پای پدر ۳۳ ساله
شرح مختصر وضعیت:
پدر ۳۳ ساله که دو دختر ۱۰ و ۷ ساله و یک پسر ۶ ساله دارد در شهریور ۹۶ شب هنگام بازگشت از کار و سوار بر موتور، به دیواره زیرگذر اتوبان برخورد می‌کند و از ناحیه پا به شدت مجروح می‌شود و تا کنون درمانش پایان نیافته است.‌
کل خانواده ۸ نفره در خانه‌ای قدیمی در اطراف شهر آوه زندگی می‌کنند که تنها برادر این شوهر با کارگری روزمزد درآمدی حداقلی برای گذران معیشت ایشان کسب می‌کند.
تا کنون دو بار پای ایشان در بیمارستان‌های قم مورد عمل جراحی قرار گرفته که متاسفانه موفقیت‌آمیز نبوده و با توجه به اتباع بودن ایشان بیش از ۲۵ میلیون تومان هم هزینه شده است و اکنون پایش دچار عفونت شده و پزشک برایش دستور جراحی جدید جهت گذاشتن پلاتین داده است که برای آن به حدود ۱۵ میلیون تومان کمک نیازمند است.

تعداد اعضای خانواده : ۴ نفر- پدر، مادر مسن و دو فرزند دختر
محل سکونت : استان ایلام
سرپرست خانواده : مرد
نیاز فعلی: یک عد بخاری گازی
نیاز مرتفع شده :یک عد بخاری گازی
شرح مختصر وضعیت :
پدر و مادر حدود ۹۰ سال دارند و دخترها نیز درآمدی ندارند. وضعیت معیشتی سختی دارند. با وجود هوای سرد پاییزی و ورود به زمستان نیاز به یک بخاری دارند.

تعداد اعضای خانواده : ۳ نفر- پدر، دختر و پسر
محل سکونت : استان اصفهان
سرپرست خانواده : فرزند پسر
نیاز فعلی: ۱۵ میلیون تومان وام جهت تعمیر ماشین تصادف کرده
نیاز مرتفع شده :  ۱۵ میلیون تومان وام به این خانواده جهت تعمیر و بازسازی ماشین پرداخت شد.
شرح مختصر وضعیت :
پسر خانواده دارای یک ماشین می­باشد که از آن برای بردن گردشگر به کویر استفاده می­کرده است. اخیرا دچار تصادف شده و ماشین آسیب دیده است. جهت تعمیر اتاق ماشین و پرداخت اقساط ماشین دچار مشکل شده هستند.
 پدر ایشان کارگر روزمزد بوده که توان کار زیاد و کمک به پسر را ندارد. نیاز به حدود ۱۵ میلیون تومان وام جهت  هزینه تعمیر ماشین دارد.

تعداد اعضای خانواده : خانواده ۴ نفره: پدر، مادر، پسر ۱۴ ساله و دختر ۵ ساله
محل سکونت : پلدختر
سرپرست خانواده : آقا
نیاز فعلی: تامین ۱۱/۵ میلیون تومان برای تهیه لوازم جوشکاری (شغل پدر) برای خانواده سیل زده.
نیاز مرتفع شده :  بلغ ۱۱.۵ میلیون تومان جهت تهیه تجهیزات اشتغال به جوشکاری برای نیازمند سیل‌زده معرفی شده در #۱۴_۰۹_۱۳۹۸ تامین و به فروشنده ابزارآلات پرداخت گردید.

شرح مختصر وضعیت :
پدر ۴۵ ساله قبلا راننده ماشین سنگین بوده که پسرش دچار بیماری اختلال سه غده در بدنش می‌شود که رشدش را متوقف می‌کند و هر چه داشته را خرج او می‌کند.‌
در خانه‌ای بسیار محقر در یکی از روستاهای اطراف پلدختر زندگی می‌کنند که این اتاق را هم یکی از اقوامشان در اختیارشان گذاشته است.
پدر جوشکار نیز بوده که در اثر سیل لوازم جوشکاری او نیز از بین می‌رود. مغازه کوچکی به تازگی به مبلغ ماهانه صد هزار تومان اجاره کرده است و برای تجهیز آن به حداقل وسایل ضروری جوشکاری، نیازمند ۱۱.۵ میلیون تومان کمک می‌باشد تا بتواند کارش را سامان دهد.

تعداد اعضای خانواده : ۲ نفر سیل زده
محل سکونت : پلدختر
سرپرست خانواده : فرزند پسر
نیاز فعلی: ۱۵ میلیون تومان وام جهت تعمیر ماشین تصادف کرده
نیاز مرتفع شده :  ۱۵ میلیون تومان وام به این خانواده جهت تعمیر و بازسازی ماشین پرداخت شد.
شرح مختصر وضعیت :

شوهر ۳۰ ساله کار ساختمانی می‌کرده است که از داربست می‌افتد و کمرش آسیب دیده و از کار افتاده می‌شود.
مستاجر خانه‌ای قدیمی در روستاهای اطراف پلدختر هستند که با وامی ۱۵ میلیون تومانی در سال گذشته توانسته‌اند آن را اجاره کنند.
در اثر سیل بسیاری از امکانات زندگی شان از بین می‌رود و هم اکنون برای تهیه بخاری، فرش و یخچال برای ایشان نیاز به ۸ میلیون تومان کمک می‌باشد.

تعداد اعضای خانواده : دانشجوی شریف با خانواده ۶ نفره سادات: پدر و مادر و ۴ فرزند دختر
محل سکونت : قم
نیاز اصلی :  ۸ میلیون تومان شهریه دانشگاه
شرح مختصر وضعیت:
این دانشجوی ارشد شریف، با اینکه از طریق کنکور سراسری در دوره روزانه دانشگاه شریف قبول شده است، به دلیل اینکه از اتباع خارجی ساکن ایران هستند ملزم به پرداخت ۸۰ درصد شهریه دانشگاه است، و با وام و زحمت بسیار نهایتا توانسته‌اند یک سوم کل شهریه را بپردازند و حدود ۸ میلیون تومان دیگر بدهی به دانشگاه دارند، که جهت فارغ‌التحصیل شدن نیازمند پرداخت آن هستند.

نیاز مرتفع شده: شکر خدا با کمک های شما نیکوکاران گرامی مبلغ ۸ میلیون تومان شهریه این دانشجو تامین شد.

تعداد اعضای خانواده : ۳ نفر- زن و شوهر به همراه دختر
محل سکونت : قم
سرپرست خانواده : مرد
شغل سرپرست خانواده : مستمری بگیر
 نیاز فعلی : هزینه های عمل جراحی  قلب و سکته مغزی
نیاز مرتفع شده :
شرح مختصر وضعیت :
پدر خانواده بازخرید نیروی انتظامی است و در حال حاضر از کار افتاده هستند. منزل ایشان شخصی است که حدودا ماهانه ۳۰۰ هزار قسط آن را می­ پردازند. مادر خانه دار هستند. برای امرار معاش با مشکل مواجه­ اند. حدود ۵/۴ میلیون تومان بدهکارند.

تعداد اعضای خانواده : ۸ نفر- مادر پدر به همراه ۵ فرزند و یک نوه
محل سکونت : قم
سرپرست خانواده : دختر بزرگ خانواده
شغل سرپرست خانواده : کارگر خدماتی منازل
 نیاز فعلی : برای لوازم التحریر، بدهی‌های هزینه‌های درمانی و خرج‌های خانه ۶ میلیون تومان نیاز دارند.
نیاز مرتفع شده :
شرح مختصر وضعیت :

خانواده از سادات و اتباع افغانستان هستند. ۶ تا فرزند دارند که یکی از خواهرها هم که ازدواج کرده بوده، طلاق گرفت و برگشته و یک بچه دو ساله دارد که با این خانواده است. یکی از دخترها که محصل است در خانه‌ها کارگری و نظافت می­کند. مقداری هم خمس و سهم سادات به ایشان می‌رسد. خانواده دچار مسائل متعددی هستند ازجمله بیماری مادر و زمین­گیر بودن پدر و بیماری یکی از دخترها. یک چشم پدر کامل تخلیه شده و چشم دیگرش بینایی‌ش از بین رفته است. به بدهی هزینه­های درمان و لوازم و تحریر و مخارج منزل به مبلغ ۶ میلیون تومان نیازمندند.

تعداد اعضای خانواده : ۱ نفر
محل سکونت :  تهران
سرپرست خانواده : زن ۶۳ ساله
شغل سرپرست خانواده : کمک کمیته امداد و یارانه بگیر
نیاز فعلی : جهت تامین هزینه های درمانی نیاز به ۵ میلیون تومان وام قرض الحسنه دارند.
نیاز مرتفع شده : پرداخت ۵ میلیون وام قرض الحسنه
شرح مختصر وضعیت :
پیرزنی ۶۳ ساله است دارای ۶ فرزند که همگی ازدواج کردند. همسرشان فون کرده است.. غیر از یارانه و اندک کمک کمیته امداد هیچ منبع درآمدی ندارند. مدت ۱۵ سال هست که زانو درد شدید دارند که نیاز به عمل دارد ولی بخاطر شرایط مالی وهزینه های بسیار سنگین نمی­توانند عمل جراحی انجام دهند. به مبلغ ۵ میلیون تومان جهت هزینه درمان نیاز دارند.

تعداد اعضای خانواده : ۴ نفر- مادر به همراه ۳ فرزند
محل سکونت :  لرستان
سرپرست خانواده : زن
شغل سرپرست خانواده :  خانه دار
نیاز فعلی : تهیه آبگرمکن و ایزوگام کردن دیوارها
نیاز مرتفع شده : مبلغ ۸۹۰ هزار تومان بابت آبگرمکن پرداخت شد.
شرح مختصر وضعیت :
مادر خانواده زنی میانسال است که ده سال پیش شوهرش بر اثر عارضه قلبی در گذشت. خانه دار است و شغلی ندارد و منبع درآمدشان کمکهای کمیته امداد و یارانه است. خانه نیازمند ایزوگام است و هزینه تعمیر آبگرمکن هم برایشان مقدور نیست.

تعداد اعضای خانواده : ۲ نفر- زن و شوهر
محل سکونت :  همدان
سرپرست خانواده : مرد
شغل سرپرست خانواده :  طلبه
نیاز فعلی : وسایله اصلی جهیزیه
نیاز مرتفع شده : یخچال، ماشین لباسشویی، ۲ فرش ۹ متری، اجاق گاز، تلویزیون، ظروف آشپزخانه، لحاف و تشک،
شرح مختصر وضعیت :
بعد از گذشت چند ماه از عقدشان پدر داماد به علت سرطان فوت می کنند و مادرشان هم از بیماری پارکینسون رنج می­برند. ایشان که حدود ۲۶ سال سن دارند، مشغول تحصیل دروس حوزوی می باشد و از مادر خود نیز نگهداری می­کند. هزینه مخارج زندگی و دارو درمان مادر را برعهده دارد و جهت تأمین جهیزیه و مخارج عروسی با مشکل جدی مواجه هستند.

تعداد اعضای خانواده : ۴ نفر- مادر دختر داماد و نوه
محل سکونت :  تهران
سرپرست خانواده : زن
شغل سرپرست خانواده :  مستمری بگیر
نیاز فعلی : مبلغ ۵ میلیون تومان جهت افزایش پول پیش منزل
نیاز مرتفع شده : اعطای ۵ میلیون تومان وام ۲ ساله
شرح مختصر وضعیت :
این خانواده در منزلی استیجاری به متراژ ۷۲ متر زندگی می­کنند. به علت افزایش رهن و اجاره منزل نیازمند مبلغ ۵ میلیون وام هستند. مادر خانواده برای تامین افزایش رهن منزل طلاهایش که به مبلغ ۱۵ میلیون تومان بوده را فروخته است.

تعداد اعضای خانواده : ۱ نفر
محل سکونت :  مازتدران
سرپرست خانواده :  زن
شغل سرپرست خانواده : بیکار
نیاز فعلی : ۳ میلیون تومان بدهی
نیاز مرتفع شده : ۳ میلیون تومان
شرح مختصر وضعیت :
دختری ۵۱ ساله است که از ۲ سالگی یتیم شده و بیشتر عمر خود را با مادربزرگ خود گذرانده است. مورد کلاهبرداری قرار می­گیرند و  مدت ۱۰ ماه به علت بدهی در زندان بودند. با کمک اقوام و دوستان خود مبلغی از بدهی تسویه شد تا ایشان آزاد گردند. ولی به تازگی چند طلبکار دیگر شکایت کرده اند.

تعداد اعضای خانواده : ۳ نفر-  زن و شوهر به همراه فرزندشان
محل سکونت :  قم
سرپرست خانواده : زن
شغل سرپرست خانواده : بیکار
نیاز فعلی : بدهی مسکن و بیمارستان و هزینه زندگی
نیاز مرتفع شده : ۷ میلیون تومان بابت بدهی های قبلی و بعدی – ۵/۱ میلیون تومان بابت هزینه های پزشکی
شرح مختصر وضعیت :
مرد خانواده به دلیل اعتیاد حدود ۵ ماه است که از منزل خارج شده و مراجعت نکرده است. از طرفی پول اجاره منزل هر ماه ۴۵۰ هزار تومان می­باشد که ۴ ماه است که به تعویق افتاده و توان پرداخت را ندارند و ازطرفی مبلغ ۳ میلیون پول رهن منزل را از ۲ نفر از آشنایان خود قرض کرده اند که توان بازپرداخت ندارند و حتی ۳ ماه اجاره منزل جمعا به مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به صاحب خانه قبلی بدهکار می­باشند. سال ۹۷ زن و شوهر و فرزندشان با موتور تصادف کردند که مادر این خانواده به همراه پسر آسیب می­بینند که هنوز هم مداوا ایشان ادامه دارد. از طرفی فرزند پسر کوچک ایشان مشکل نارسایی کلیه دارد. معیشتشان به شدت در مضیقه است.

تعداد اعضای خانواده : ۳ نفر- زن و شوهر به همراه پسر ۴ ساله
محل سکونت : ایلام
سرپرست خانواده : مرد ۴۰ ساله
شغل سرپرست خانواده : بیکار
نیاز فعلی : هزینه زندگی، گازکشی منزل، کولر
نیاز مرتفع شده : مبلغ ۳ میلیون تومان بابت هزینه زندگی
شرح مختصر وضعیت :
مرد خانواده قبلا شاغل بوده است اما در حال حاضر به علت بیماری ریوی  از دوسال پیش بیکار شده است. فرزند ۴ ساله مبتلا به فاویسم است. ۳ میلیون تومان برای هزینه‌های اضطراری زندگی لازم دارند. بعد از آسیب دیدن خانه در زلزله خانه را با وام ساخته­اند اما هنوز مسایلی از قبیل سفید کاری و گاز کشی نیاز دارد. و کولر هم ندارند. به علت دمای بالای منطقه و بیماری پدر نیاز به کولر ضروری است.

تعداد اعضای خانواده : ۳ نفر- زن و شوهر به همراه نوزاد پسر
محل سکونت :  قم
سرپرست خانواده : مرد
شغل سرپرست خانواده : کارگر ساده
نیاز فعلی : هزینه بستری نوزاد نارس در بخش مراقبت­های ویژه
نیاز مرتفع شده : ۱۲ میلیون تومان جهت هزینه درمان نوزاد پرداخت شد.
شرح مختصر وضعیت : خانواده از اتباع افغانستان هستند. شغل مرد خانواده کارگری ساده است. به تازگی منزلی ۵۴ متری که در آن مستاجر بودند را خریدند که بابت آن ۱۲ میلیون تومان بدهکار شدند. هزینه بستری و زایمان مادر در کنار ۱ میلیون تومانی که داشتند با ۱ میلیون تومان دیگر از طریق قرض تامین می­شود اما نوزاد نارس نیاز به بستری دارد که برای این منظور به ۱۲ میلیون تومان نیاز دارند. هزینه بخش مراقبت های ویژه را شبی حدود ۱ میلیون تومان اعلام کرده­اند.

تعداد اعضای خانواده : خانواده ۴ نفره: پدر، مادر، دختر ۱۵ ساله و پسر ۱۳ ساله
محل سکونت :ارومیه
نیاز اصلی فعلی : ۱۰ میلیون تومان ودیعه مسکن
نیاز پیگیری شده: پرداخت بدهی، خوراک، هزینه درمان زن و شوهر، هزینه تحصیلی دو فرزند
شرح مختصر وضعیت:
مستاجر یک زیرزمین قدیمی و نمناک در ارومیه هستند که ۱ میلیون تومان ودیعه داشته و اجاره ماهانه ۳۷۰ هزار تومان آن به کمک خیرین تامین می‌شود.
پدر ۴۲ ساله طلبه است که در اثر آرتروز شدید زانوها و سندرم درد اسکلتی عضلانی امکان فعالیت را از دست داده و دو سال درگیر درمان است، و مادر نیز به تازگی دچار بیماری رحم شده است.
دختر درسش خیلی خوب است و در یکی از المپیادهای شهر رتبه آورده است.
مخارج درمانی و هزینه‌های تحصیل فرزندان و مخارج زندگی با کمک خیریه تامین شده، و با توجه وضع بسیار ناگوار زیرزمین محل زندگی، نیازمند به تامین ۱۰ میلیون تومان ودیعه مسکن جهت اجاره محلی جدید هستند.

نیاز مرتفع شده: شکر خدا با مهربانی‌های شما نیکوکاران، مبلغ ۱۰ میلیون تومان جهت رهن منزل خانواده نیازمند معرفی شده در ۰۴_۰۸_۱۳۹۸ تامین و پرداخت شد.

تعداد اعضای خانواده :  ۲ نفر- زن و فرزند خردسال
محل سکونت : قم
سرپرست خانواده : زن
شغل سرپرست خانواده : بیکار
نیاز فعلی : اجاره منزل مسکونی و هزینه دندانپزشکی
نیاز مرتفع شده : ۳ میلیون تومان از هزینه­ها
شرح مختصر وضعیت :
زن خانواده به خطر مشکلات اعصاب شوهرش که منجر به ضرب و شتم وی شده بود به صورت توافقی در ازای گرفتن کفالت فرزند و بخشیدن مهریه از وی طلاق گرفته است. در حال حاضر در منزل یکی از دوستان خود ساکن هستند و توان پرداخت  هزینه اجاره محلی برای سکونت را ندارند. برای اسکان به مبلغ حدود ۱۰ میلیون تومان نیاز دارند البته کمیته امداد قول تامین ۵ میلیون از این مبلغ را در چند ماه آینده داده است. همچنین برای هزینه­های دندانپزشکی به حدود ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان نیاز دارند.

تعداد اعضای خانواده : ۲ نفر- زن و شوهر
محل سکونت : اردبیل
سرپرست خانواده : مرد
شغل سرپرست خانواده : میوه فروشی به صورت روزمزد
نیاز فعلی : هزینه های درمان و جراحی خانم و هزینه اسکان
نیاز مرتفع شده : هزینه درمان خانم
شرح مختصر وضعیت : این خانواده ساکن اردبیل بودند که به علت بیماری مادر خانواده جهت درمان به تهران می­آیند و به علت بالا بودن هزینه اسکان در تهران در قم ساکن شده و به تهران رفت و آمد می­کنند. پدر خانواده شغل اصلی شان فرش فروشی است و در اردبیل درآمد خوبی داشته اما در قم درآمدی ندارد. به علت بیماری خانم سالی چند ماه در بیمارستان بستری می‌شود تا کمی حالش مساعد شود. بعد او را به اردبیل برمی‌گرداند. در حال حاضر نیازمند تامین هزینه درمان و اسکان در شهر قم می­باشند.

تعداد اعضای خانواده :  ۷ نفر- زن و شوهر و ۵ فرزند
محل سکونت : تهران
سرپرست خانواده : زن
شغل سرپرست خانواده : آرایشگر
نیاز فعلی : پرداخت هزینه های عقب افتاده منزل ، مغازه و اقساط
نیاز مرتفع شده : مبلغ ۵/۳ میلیون تومان واریز شد.
شرح مختصر وضعیت :
پدر خانواده از مهاجرین افغان میباشد و بیکار و وی مدتها گرفتار اعتیاد شدید بوده و اخیرا شنیده ها حاکی از آن است که ترک کرده است. حرفه وی نقاشی ساختمان بوده است. شغل مادر خانواده آرایشگری است که در حال حاضر، تنها نان­آور خانواده است که به علت هزینه های سنگین اجاره مغازه و منزل اجاره ایشان عقب افتاده است و توان پرداخت ندارند. به دلیل فشارهای ناشی از فقر و بدهی مادر دچار بیماری شده و اخیرا دچار سکته شده­اند.

تعداد اعضای خانواده : خانواده ۳ نفره: پدر و مادر و کودک ۱۷ ماهه
محل سکونت : قم
نیاز اصلی : ۶ میلیون تومان هزینه ی جراحی ضروری کودک
شرح مختصر وضعیت:
پدر ۳۰ ساله کارگر ساختمانی است و هم‌اکنون شغل ثابتی ندارد.
مستاجر یک زیرزمین در قم با ودیعه ۳۵ میلیون تومان و اجاره ماهانه ۱۵۰ هزار تومان هستند.
فرزندشان از بدو تولد پرده‌ای بین انگشتان دست چپش بوده که باید در سن یک و نیم سالگی جراحی نماید تا مانع رشد یک سمت بدنش نشود و هزینه آن حدود ۶ میلیون تومان می‌شود.

نیاز مرتفع شده: بحمدالله عمل جراحی کودک ۱۷ ماهه نیازمند معرفی شده در ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ با موفقیت انجام شده و هزینه بیمارستان در حدود ۸ میلیون تومان با کمکهای شما خوبان تسویه و ایشان مرخص شد.

تعداد اعضای خانواده : ۲ نفر- پیرمرد و پیرزن
محل سکونت : لرستان
سرپرست خانواده :
شغل سرپرست خانواده :
نیاز فعلی : سیل زده، یخچال ساده، ماشین لباسشویی و جاروبرقی و فرش ۶ متری
نیاز مرتفع شده : یک یخچال ساده، یک ماشین لباسشویی، و یک فرش ۶ متری
شرح مختصر وضعیت :
یک پیرمرد و پیرزن هستند. خانشان کاه گلی است. کسی را ندارند. هر دو شدیدا مریض اند. مواد غذایی شون رو داخل فیبر نگهداری می کنن.
زمین کشاورزیشان در اثر سیل از بین رفت. وضع زندگی بسیار نامناسب است.

تعداد اعضای خانواده : ۲ نفر- زن و شوهر
محل سکونت : پلدختر
سرپرست خانواده : مرد
شغل سرپرست خانواده : کارگر
نیاز فعلی : سیل زده، بعد از وقوع سیل نیاز به وسایل منزل دارند.
نیاز مرتفع شده : یک یخچال، یک فرش ۹ متری و یک اجاق گاز
شرح مختصر وضعیت :
عروس و داماد که یک سالی هست ازدواج کردند در خانه پدریشان زندگی می کنند. ۲ خواهر و ۳ برادر دارد که همگی ازدواج کردند و جداگانه زندگی می کنند. ظاهرا بعضی از آنها هم سیل زده هستند و درگیر زندگی خودشان هستند. خانه پدر و مادر همسر ایشان را هم کامل سیل ویران کرده است.

تعداد اعضای خانواده : ۸ نفر-زن و مرد و فرزندان
محل سکونت : پلدختر
سرپرست خانواده : مرد
شغل سرپرست خانواده : از کارافتاده
نیاز فعلی : سیل زده، هزینه ساخت مسکن
نیاز مرتفع شده : –
شرح مختصر وضعیت :
خانواده بدیل اینکه سیل خانه شان را ویران کرده بود در یک منزل اجاره ای  زندگی می کنند که ۱۰ روز دیگر نیز باید منزل را تخلیه کنند. پدر خانواده از کارافتاده هستند. مبلغی برای ساخت خانه هزینه کرده اند اما هنوز نیاز دارند. سپاه خدماتی به آنها انجام داده است.

تعداد اعضای خانواده :  ۴ نفر- پدر و مادر دختر و داماد
محل سکونت : لرستان
سرپرست خانواده : مرد
شغل سرپرست خانواده : بیکار
نیاز فعلی : سیل زده، لوازم زندگی
نیاز مرتفع شده : یک یخچال، یک فرش ۹ متری، و یک اجاق گاز
شرح مختصر وضعیت :
این تازه عروس و داماد در خانه پدر عروس خانم زندگی می کنند و متاسفانه لوازم خاصی برای ادامه زندگی ندارند.

تعداد اعضای خانواده : ۴ نفر- زن و شوهر به همراه ۲ فرزند
محل سکونت : پلدختر
سرپرست خانواده : دختر خانواده
شغل سرپرست خانواده : نظافت منازل
نیاز فعلی : سیل زده، از بین رفتن جهیزیه و لوازم خانه
نیاز مرتفع شده : دو فرش ۹ متری، یک یخچال دو درب، یک بخاری و یک ماشین لباسشویی.
شرح مختصر وضعیت :
پدر این خانواده مریض احوال و از کار افتاده است. یک پسر با معلولیت خیلی شدید دارند. مادر پیرشان هم خانه دار است. دختر خانواده کار نظافت انجام می دهد و هزینه های زندگی به دوش ایشان هست و متاسفانه امکان تهیه جهیزیه برایشان میسر نیست.

تعداد اعضای خانواده : ۳ نفر- مادر دختر و نوه
محل سکونت : پلدختر
سرپرست خانواده : مادر
شغل سرپرست خانواده : بیکار
نیاز فعلی : سیل زده، وسایل زندگی،  بازسازی منزل، هزینه  تحصیل نوه
نیاز مرتفع شده : یک فرش ۹ متری، یک کمد لباس و یک ماشین لباسشویی کوچک. هزینه تعمیر و ساخت اتاقشان تا ۲۰ میلیون

شرح مختصر وضعیت :
مادر به همراه دختر و نوه شان در یک اتاق ۶ یا ۹ متری زندگی می کنند که وضعیت بهداشتی مناسبی ندارد. سرویس و حمام بسیار ضعیف و ظاهرا منزل همسایه استحمام می کنند. دیوار حیاط نیاز به بازسازی دارد.

تعداد اعضای خانواده : ۱ نفر- پیرزن تنها زندگی میکند
محل سکونت : پلدختر
سرپرست خانواده : زن
درآمد سرپرست خانواده : بیکار- یارانه بگیر + ۷۰ هزار تومان کمیته امداد
نیاز فعلی : سیل زده، یخچال و کولر و گاز و فرش نیاز دارد.
نیاز مرتفع شده : یک فرش ۱۲ متری، یک یخچال کوچک و یک ماشین لباسشویی کوچک
شرح مختصر وضعیت :
پیرزنی است که تنها زندگی می کند فرش پوسیده و پاره پاره است. چند پسر هم دارد که همه سر زندگی خود هستند و به وی کمکی نمی‌کنند. به علت تصادف پلاتین در کمر و پای این پیره زن است. بر اثر سیل تمامی وسایل زندگی اش از بین رفته است و به سختی زندگی را سپری می کند.

تعداد اعضای خانواده : ۵ نفر- مادر به همراه ۳ پسر و ۱ دختر معلول ذهنی
محل سکونت : لرستان
سرپرست خانواده : زن
شغل سرپرست خانواده :
نیاز فعلی : سیل زده، هزینه های درمانی پسر  بیمار خانواده و وسایل منزل
نیاز مرتفع شده : یک یخچال و دو فرش ۹ متری
شرح مختصر  وضعیت :
افراد این خانواده شامل مادر و ۱ دختر (عقب افتاده ذهنی) و ۳ پسر که یکی از پسرها بیمار است. پدر خانواده فوت کرده است بهزیستی ماهی ۳۰ هزار تومن به دختر خانواده می دهد. هزینه های خانواده به دوش ۲ پسر دیگر خانواده است که روزانه ۳۰-۴۰ هزار تومن هر کدام کسب درآمد دارند. حیاط خانه بر اثر سیل کامل تخریب شد که با دریافت  وام حیاط را ساختند.

تعداد اعضای خانواده : ۲ نفر
محل سکونت : پلدختر
سرپرست خانواده : مرد
شغل سرپرست خانواده : بیکار
نیاز فعلی : سیل زده، کل جهیزیه عروس در سیل از بین رفته است
نیاز مرتفع شده : یک یخچال، و یک ماشین لباسشویی، یک فرش ۱۲ متری
شرح مختصر وضعیت:
این تازه عروس و داماد روز عید روز عروسی آنها بوده که مقارن شده با وقوع سیل و کل وسایل  با جهیزیه از بین رفته است. خانه شان در حال ساخت می باشد. خانم به افسردگی مبتلا شده است. شوهر هم بی کار و گاهی برای کارگری به تهران می‌آید.

تعداد اعضای خانواده : ۴ نفر- زن و شوهر به همراه دو فرزند
محل سکونت : پلدختر
سرپرست خانواده : مرد
شغل سرپرست خانواده : آزاد به صورت فصلی بنایی
نیاز فعلی : سیل زده، یک یخچال و یک کولر و دو فرش ۶ متری.
نیاز مرتفع شده : یک یخچال و یک کولر و ۲ فرش ۶ متری

شرح مختصر وضعیت :
پدر خانواده مسن است و توان کار کردن ندارد. دو پسر خانواده به صورت فصلی کار بنایی انجام می دهند همچنین دارای یک خودرو هستند که پسرها روی ماشین هم کار می‌کنند. یک خانه ۲۱۰ متری دارند که در اثر سیل کامل تخریب شده و وسایلشان را آب برده است. بعد از سیل خانه را تعمیر کرده اند. ۴۰ میلیون تومان وام برای تعمیر گرفته اند که ۱۵ تومانش بلاعوض است. خانه شان وسیله ای ندارد.

تعداد اعضای خانواده : ۹ نفر- مادر ۲ پسر و ۶ دختر
محل سکونت : لرستان
سرپرست خانواده : زن
شغل سرپرست خانواده : خیاطی
نیاز فعلی : سیل زده، کولر، یخچال، فرش ،لباسشویی ، اجاق گاز
نیاز مرتفع شده : یک یخچال، یک کولر، یک ماشین لباسشویی و یک اجاق گاز
شرح مختصر وضعیت :
پدر خانواده فوت شده است. ۶ خواهر همگی خیاطی می کنند و ۲ برادر کارگر هستند. جهیزیه خواهرشان و همه وسایل خیاطی بعد از وقوع سیل از بین رفته و پس از مشقت فراوان دوباره وسایل را تهیه کردند.

تعداد اعضای خانواده : ۸ نفر- دو خانم متاهل و ۶ خانم مجرد
محل سکونت : لرستان
سرپرست خانواده : ۸ خانواده
شغل سرپرست خانواده :  عروسک دوزی
نیاز فعلی : سیل زده، مبلغ ۶ میلیون تومان برای خرید وسایل اولیه عروسک سازی در پلدختر نیاز دارند.
نیاز مرتفع شده : پرداخت ۶ میلیون جهت اشتغال زایی
شرح مختصر وضعیت :
۸ خانم هستند که ۲ نفر متاهل و بقیه مجرد هستند. کار عروسک دوزی می کنند. الان سه چهار سال هست که دارند کار می‌کنند اما بعد از وقوع سیل همه کارگاه و وسائلشان را آب برد. الان هم مشتری خودشان را دارند. فقط یک مقدار پول می‌خواهند که وسائل کار خود را تهیه کنند.

تعداد اعضای خانواده : ۵ نفر- زن و شوهر به همراه یک پسر و دو بچه معلول
محل سکونت : لرستان
سرپرست خانواده : مرد ۵۵ ساله
شغل سرپرست خانواده : کارگر
نیاز فعلی : سیل زده، کولر، یخچال، اجاق گاز، فرش، ماشین لباسشویی
نیاز مرتفع شده : یک کولر، اجاق گاز ۵ شعله، فرش، یک یخچال و یک ماشین لباسشویی سطلی
شرح مختصر وضعیت :
خانواده ۵ نفره زن و شوهر و سه فرزند. دو نفر از فرزندان معلول هستند. به علت نداشتن وسیله زندگی در حال حاضر در خانه پسرشان زندگی می‌کنند.
پدر خانواده کارگر است. پسرشان متاهل است و کارگری می‌کند.

تعداد اعضای خانواده : ۳ نفر- زن و شوهر به همراه ۱ فرزند دختر
محل سکونت : لرستان
سرپرست خانواده : مرد
شغل سرپرست خانواده : خدماتی
نیاز فعلی : سیل زده، یخچال و کولر و فرش و اجاق گاز و ماشین لباسشویی
نیاز مرتفع شده : یخچال، کولر، فرش ۱۲ متری، ماشین لباسشویی سطلی، و اجاق گاز

شرح مختصر وضعیت :
خانه شان در ساحلی هست که به طور کامل تخریب شده است. پدر خانواده خیلی مسن است. تنها درآمد خانواده یارانه است. سیل تمام وسایل منزل و جهیزیه دختر را از بین برده است. به وسایل زندگی نیاز دارند.

تعداد اعضای خانواده : ۲ نفر- ۲ خواهر
محل سکونت : لرستان
سرپرست خانواده :  خانم 
شغل سرپرست خانواده : خانه­ دار
نیاز فعلی : سیل زده، یخچال، ماشین لباسشویی و تلویزیون و فرش و کولر و اجاق گاز
نیاز مرتفع شده : یخچال، کولر، ماشین لباسشویی سطلی، یک تلویزیون ۳۲ اینچ، و یک اجاق گاز صفحه ای

شرح مختصر وضعیت :
دو خواهر هستند که با یکدیگر زندگی میکنند. پدر و مادرشان در اثر تصادف فوت کرده ­اند. نیاز به وسایل زندگی دارند.

تعداد اعضای خانواده : ۶ نفر- مادر به همراه فرزندانشان
محل سکونت : لرستان
سرپرست خانواده : زن
شغل سرپرست خانواده : کارگر ساختمانی
نیاز فعلی : سیل زده، هزینه درمان
نیاز مرتفع شده : مبلغ ۸۰۰ هزار تومان جهت هزینه های پزشکی پرداخت شد

شرح مختصر وضعیت :.
مادر خانواده مشکل کلیه دارد و باید دیالیز شود. دارای ۴ فرزند ، ۲ دختر ، ۲ پسر است . مستاجرهستند. در اثر سیل اکثر وسایل خانه از بین رفته است.

تعداد اعضای خانواده : ۲ نفر خواهر و برادر
محل سکونت : پلدختر
سرپرست خانواده : خواهر
شغل سرپرست خانواده : کار در رستوران برادر کارگر
نیاز فعلی : سیل زده، وسایل زندگی
نیاز مرتفع شده : کولر، ماشین لباسشویی، اجاق گاز، فرش و تلویزیون

شرح مختصر وضعیت :
وسایل زندگی‌شان که جهیزیه خانم بوده را کلا سیل از بین برده است. این خانم به علت اعتیاد همسر طلاق گرفته است. در حال حاضر با برادر کوچکتر زندگی می کند. در جریان سیل خانه را آب گرفته بود و وسایل از بین رفت.

تعداد اعضای خانواده : ۲ نفر
محل سکونت : پلدختر
سرپرست خانواده : مرد
شغل سرپرست خانواده :
نیاز فعلی : سیل زده، کولر و تلویزیون و ماشین لباسشویی و فرش
نیاز مرتفع شده : کولر، فرش ۱۲ متری و ماشین لباسشویی سطلی

شرح مختصر وضعیت :
در اثر سیل لرستان، خانه ایشان را که تازه ازدواج کرده‌اند سیلاب گرفته و وسایل جهیزیه که به زحمت تهیه کرده بودند از بین رفته و نیاز به وسایل خانه دارند شامل: کولر و تلویزیون و ماشین لباسشویی و فرش.
الان در خانه پدر داماد زندگی می‌کنند و وسایل موجود یک موکت و دو سه تا پتو و یک پنکه است.

تعداد اعضای خانواده : ۲ نفر
محل سکونت : پلدختر
سرپرست خانواده : مرد
شغل سرپرست خانواده : کارگر
نیاز فعلی : سیل زده، فرش
نیاز مرتفع شده : ۵/۲ میلیون تومان بابت فرش

شرح مختصر وضعیت :
سربرست خانواده کارگر میباشد. سطح سواد سیکل. همسرش بی سواد. فاقد فرزند. تازه ازدواج کردند. هردو سالم اند. مستاجر و وسایلشان را کاملا آب برده و تنها کمک مهمی که به ایشان صورت گرفته یه وام بلاعوض۵-۶ میلیونی بوده است. الان در همان خانه اجاره ای گذشته که تا سقف گل بوده ولی پاک سازی شده با اهدا و یا تهیه تدریجی وسایل منزل شروع به زندگی کرده اند.

تعداد اعضای خانواده : ۵ نفر، زن و شوهر و سه فرزند ( دو دختر حدود ۹ سال و یک نوزاد)
محل سکونت : پلدختر
سرپرست خانواده : مرد
شغل سرپرست خانواده : کارگر
نیاز فعلی : سیل زده، لوازم منزل
نیاز مرتفع شده : ۵/۲ میلیون تومان بابت فرش

شرح مختصر وضعیت :
سربرست خانواده کارگر می باشد.سطح سواد ابتدایی. همسرش بی سواد. دارای ۳ فرزند که ۲ دختر ۸-۹ دارند و یک نوزاد.همگی سالم اند. مستاجر و وسایلشان را کاملا آب برده و تنها کمک مهمی که به ایشان صورت گرفته یه وام بلاعوض۵-۶ میلیونی بوده است. الان در همان خانه اجاره ای گذشته که تا سقف گل بوده ولی پاک سازی شده با اهدا و یا تهیه تدریجی وسایل منزل شروع به زندگی کرده اند.

تعداد اعضای خانواده : ۴ نفر
محل سکونت : پلدختر
سرپرست خانواده : مرد
شغل سرپرست خانواده :
نیاز فعلی : سیل زده، وسائل جهیزیه شامل فرش، جاروبرقی، اتو، یخچال، ماشین لباسشویی، پتو، لحاف تشک و ظروف
نیاز مرتفع شده : کولر، یخچال، چهار تا فرش، دو تا گلیم، پتو، لوازم آشپزخانه، از بنیاد برکت و کمیته امداد و بهزیستی گرفته است.

شرح مختصر وضعیت :
در اردوی جهادی به پلدختر بچه‌های تیم گل‌روبی با این خانه برخورد کرده و گل‌هایش را تمیز کردند و متوجه وضعیت بد آنها شدند و اطلاعات شان را ثبت کردند. سه پسر و یک دختر دارد که یک پسر و یک دختر هنوز ازدواج نکردند. دامی ندارد، کشاورزی در حد خیلی کمی دارد. لرزش دستش به خاطر موج انفجار در زمان جنگ می باشد. شغلش خواربار فروشی بود. مادر خانواده از ناحیه ی انگشت دست چپ دچار معلولیت میباشد و۷۰ سال سن دارد.

تعداد اعضای خانواده : ۴ نفر، پدر و مادر و دو فرزند معلول
محل سکونت : پلدختر
سرپرست خانواده : مرد
شغل سرپرست خانواده : خانواده زیر نظر کمیته امداد و معلولان زیر نظر بهزیستی میباشند.
نیاز فعلی : سیل زده، کولر، یخچال، فرش، ماشین لباسشویی
نیاز مرتفع شده : : کولر ۵۰۰۰، یک اجاق گاز، ۴ تخته فرش ۶ متری، و یک ماشین لباسشویی سطلی

شرح مختصر وضعیت :
دارای دو فرزند کر و لال (دختر و پسر) می باشد و در جمع دارای چهار پسر و دو دختر،ک فقط این دو بچه ی معلول داخل خانه هستند. خانواده زیر نظر کمیته امداد و معلولان زیر نظر بهزیستی می باشد. مادر خانواده دچار بیماری هستند که در هنگام تهیه این گزارش برای دیالیز به اهواز رفته بودند، پدر خانواده هم در این سیلاب نیز دست راستشون دچار شکستگی شده بود. سپاه در تعمیر خانه کمک کرده است. امکاناتشان بسیار محدود است.

تعداد اعضای خانواده : ۴ نفر – زن و شوهر و مادر شوهر و یک فرزند
محل سکونت : خوزستان
سرپرست خانواده : پدر
شغل سرپرست خانواده : کارگر روزمزد
نیاز فعلی : سیل زده، کولر گازی
نیاز مرتفع شده : کولر گازی ۲۴۰۰۰

شرح مختصر وضعیت :
خانواده ایشان قبل از سیل برای برادرش که هم اکنون سرباز است جهیزیه ای تهیه کرده بودند که هنگام سیل به علت خالی بودن خانه تمامی وسایل سرقت شده است همچنین خانه به علت خیس خوردگی پی نشست کرده و برخی وسایل دیگر از جمله وسایل خواب شان بر اثر سیل خراب شده ضمن اینکه صاحب خانه نیستند و مستاجر اند.
ایشان همراه با مادر، همسر و پسر معلولش زندگی می‌کند و مخارجش از طریق کارگری و به صورت روزمزد تامین می شود و خودش و همسر و مادرش بیماری خاصی ندارد.
وسیله اصلی مورد نیازشان کولر است که خراب شده و کل تابستان را با پنکه سقفی گذرانده اند.

تعداد اعضای خانواده : ۷ نفر – مادر و مادربزرگ ۳ پسر یکی معلول و ۲ دختر
محل سکونت : خوزستان
سرپرست خانواده : مادر
شغل سرپرست خانواده :
نیاز فعلی : سیل زده، پنج میلیون تومان جهت تکمیل اتاق نیمه کاره، پوشاک فرزند معلول، یخچال
نیاز پیگیری شده : مبلغ مورد نیاز، یخچال

شرح مختصر وضعیت :
دارای پسری یازده ساله که دچار معلولیت جسمی و ذهنی شدید است همراه مادر و مادربزرگ پیرش و دو برادر و دو خواهرش در اتاق حدوداً ۲۰ متری و به شدت قدیمی و ضعیف زندگی می کنند، فرزند معلول کوچکترین پسر خانواده است و یک برادر ۱۲ ساله داشته که بر اثر فقر و مشکلات مالی خودکشی کرده است و یک برادر ۱۴ ساله هم دارد، پدر آنها را رها کرده و مبتلا به اعتیاد است زن دوم گرفته و اصلاً با آنها کاری ندارد و چون مادر  را طلاق نداده است کمیته امداد خانواده را تحت پوشش خود قرار نمی دهد و عملاً مردی برای تامین هزینه زندگیشان ندارد مخارج شان با کمک‌های مردمی و چند عدد مرغ و خروس و اردکی که مردم به آن ها داده اند تامین می شود.
همچنین یک اتاق با کمک های مردمی برای ایشان در حال ساخت است که فعلاً به علت مشکلات مالی ساخت متوقف شده و چون سقفش از جنس ایرانیت است عملاً قابل استفاده نیست و تبدیل به انباری شده اما به نظر می رسد تکمیل آن هزینه چندانی ندارد.
همچنین بر اثر سیل یخچال شان سوخته است.

تعداد اعضای خانواده : ۴ نفر –
محل سکونت : خوزستان
سرپرست خانواده : پدر
شغل سرپرست خانواده : بیکار
نیاز فعلی : پوشاک فرزند معلول جسمی و ذهنی
نیاز مرتفع شده : پوشاک

شرح مختصر وضعیت :
دختری ده ساله است که دچار معلولیت جسمی و ذهنی است و نیازمند به پوشاک دارد،  همچنین پدرش فعلاً بیکار است و در خانه مستأجری زندگی می کند و یکی از نیازهای اصلی شان پوشاک برای این دختر است.
نیازمند به وسیله خاصی نیستند مگر ویلچر و نیاز عمده شان به کمک مالی و یا ایجاد شغلی برای پدر است.
مخارج روزانه شان از طریق کارگری روز مزدی پدر است. پسر ۱۴ ساله ای دارد که به علت مشکلات مالی مدرسه را رها کرده است.

* معلولیت دختر هم از نظر جسمی و هم از نظر ذهنی بسیار شدید است
* این خانواده از سیل آسیبی ندیدند اما جزو خانواده‌های بشدت محرومند.
* هزینه هر بسته پوشک را گفتند که ۶۵ هزار تومان است.

تعداد اعضای خانواده : ۷ نفر –
محل سکونت : خوزستان
سرپرست خانواده : مادر
شغل سرپرست خانواده : آزاد، تحت پوشش بهزیستی
نیاز فعلی : سیل زده، یخچال، کولر، اجاق گاز، همچنین حمام هم نیاز به بازسازی دارد.
نیاز مرتفع شده : یخچال و کولر

شرح مختصر وضعیت :
پدر خانواده و دو فرزند دیگر که معلول بوده‌اند به رحمت خدا رفته اند مادر سرپرست خانواده است و همراه با مادربزرگ از طریق فروش بنزین مخارج خانواده را تامین می کنند و هیچ پسر جوانی که در تامین مخارج کمکشان کند ندارد، وضعیت مسکن از نظر بنا سالم به نظر می‌رسد اما به شدت قدیمی و محرومند و حتی گاهی اوقات در تامین غذای گرم نیز به مشکل بر می خورد، همچنین فرزند پسر حدود ۸ ساله باید فتخش را عمل کند که فعلاً به علت مشکلات مالی انجام نشده، همچنین این خانواده جزوه آسیب دیدگان سیل هستند که آب تا ارتفاع یک متری خانه شان بالا آمده همچنین کولر خانه شان نیز خراب است. دارای فرزند معلول جسمی و ذهنی.

تعداد اعضای خانواده : ۱۰ نفر – ۲ مرد، دو پسر ۱۴ و ۶ ساله، ۵ دختر ۲ تا ۱۰ سال.
محل سکونت : مناطق سیل زده
سرپرست خانواده : پیرمرد حدود ۷۴ ساله لال و برادر ناشنوایش
شغل سرپرست خانواده : ندارد.
نیاز فعلی : سیل زده، کولر و یخچال
نیاز مرتفع شده : یک کولر گازی ۲۴۰۰۰ و یک یخچال

شرح مختصر وضعیت :
زمین کشاورزی و خانه شان در سیل آسیب دیده است. تمام ده نفر در یک اتاق کوچک زندگی می کنند. پیرمردی ۷۴ ساله است و همراه با برادر بزرگترش نان آوران خانه اند و پسر جوانی ندارند همچنین ایشان لال و بیمار است و برادرش ناشنوا است و تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند.
وضعیت درآمد: کمیته امداد و بهزیستی، زمین کوچک کشاورزی که در اثر سیل از بین رفته‌است.
وضعیت خانه: خانه شان به شدت قدیمی کهنه و رو به تخریب است به طوری که حتی آشپزخانه هم ندارد و تنها همان یک اتاق را دارد. همچنین خانه جدیدی در حال ساخت دارند که به علت مشکلات مالی سرعت ساختش بسیار کند است و نیازمند به در و پنجره و سیم کشی است.

تعداد اعضای خانواده : ۱ نفر
محل سکونت : خوزستان
سرپرست خانواده : پیرزن ۶۰ ساله
شغل سرپرست خانواده : ندارد.
نیاز فعلی : سیل زده، تلویزیون
نیاز مرتفع شده : تلویزیون خیلی ساده

شرح مختصر وضعیت :
منزل: دارد ولی وسایل منزل در اثر سیل آسیب دیده است.
درآمد: فاقد درآمد و به کمک فرزندان زندگی میکند. تنهاست و ممر معاشی ندارد.
سنش ۶۰ سال است و خانه دار است. فرزندان جدا زندگی میکنند و همسر فوت کرده است.
خانه را فرزندان به او اهدا کرده‌اند و خانه کوچکی است و تنها زندگی میکند و از سیل آسیب دیده است. خانه‌اش ۵۰ متری است.
خانه کامل دچار آبگرفتگی شده است.  همه وسایلش از سیل آسیب دیده است ولی بعضا تعمیر شده و الان نیاز به تلویزیون دارد. یخچال و کولر و تلویزیونش آسیب دید.
بیماری: خاصی ندارد ولی سن و سال بالا دارد و تنهاست.

تعداد اعضای خانواده : ۴ نفر – زن و شوهر و ۳ دختر که ۲ نفرشان شوهر کرده و ۱ پسر اول دبستانی
محل سکونت : خوزستان
سرپرست خانواده : مرد حدود ۵۰ ساله
شغل سرپرست خانواده : کشاورزی بعد از سیل از دست داده
نیاز فعلی : سیل زده، یخچال
نیاز مرتفع شده : یخچال

شرح مختصر وضعیت :
احشام ایشان دو گاو بوده که در سیل از بین رفته و بیکار هست.
منزلش نیمه کاره و آسیب جدی از سیل دیده است.
شغلی ندارد. و تحت پوشش کمیته امداد هستند.
وضعیت خانه شان نیمه خراب است. آبگرفتگی کامل داشته است. ملک: روستایی. همه وسایل محقر موجود در اثر سیل از بین رفته و به همه وسایل نیاز دارند. بیماری‌های مختلف ، پیر و از کار افتاده است.
وسیله مورد نیاز: به همه وسایل نیاز دارند.
فرش و موکت و سایر با دورانداختنی فرقی ندارد. سیل وسایل را خراب کرده است. اما هنوز از آنها استفاده می‌کنند. بدهی دارند. کشت بعدی را هم از دست داده‌اند.

تعداد اعضای خانواده : ۵ نفر – مادر و ۴ فرزند
محل سکونت : خوزستان
سرپرست خانواده : مادر ۴۰ ساله
شغل سرپرست خانواده : بیکار، بعد از سیل احشام از بین رفته است.
نیاز فعلی : سیل زده، یخچال
نیاز مرتفع شده : یخچال

شرح مختصر وضعیت :
دو پسر و دو دختر دارد که پسر بزرگش به تازگی سرباز شده و شوهرش از دنیا رفته و یکی از دخترانش ازدواج کرده است.
وضعیت خانه: در یک اتاق خیلی قدیمی و با استحکام قابل قبول ولی به‌شدت محروم و خالی از هرگونه وسیله زندگی می کند که صرفاً دو تخته فرش درونش پهن شده است.
وضعیت درآمد: مخارج زندگی شان از طریق کمک برادران و سایر اهالی روستا و یارانه تامین می‌شود و خودش شغلی ندارد و کمیته امداد هم به علت داشتن پسر بالای ۱۸ سال درخواست عضویت شان را نپذیرفته است.
در کل از خانواده‌های با محرومیت زیاد محصوب می شود.

تعداد اعضای خانواده : ۸ نفر – مادر  با ۵ دختر و ۲ پسر، دخترها ۲ نفر ازدواج کرده اند و ۳ نفرشان دانشجو هستند.
محل سکونت : خوزستان
سرپرست خانواده : مادر ۵۶ ساله.
شغل سرپرست خانواده : فقط از زمین کشاورزی امرار معاش داشتند که از بین رفته است.
نیاز فعلی : سیل زده، یخچال و قالی و اجاق گاز ضروری است.
نیاز مرتفع شده : یخچال

شرح مختصر وضعیت :
وضعیت خانه: روستایی. آبگرفتگی کامل و خرابی. خرابی وسایل در اثر سیل.
بیماری: ندارد
سه دختر و دو پسر دارد که یکی لیسانس و معافیت از خدمت و دیگری هم دبیرستانی است، دخترانشان در سال تحصیلی جدید به علت مشکل مالی از تحصیل باز مانده اند.
این خانواده بیماری خاصی ندارند و تحت پوشش هیچ ارگانی نیستند.
وضعیت درآمد: وسایل کشاورزی شان از قبیل موتور آب بر اثر سیل خراب شده و به همین علت هیچ فعالیت کشاورزی و در نتیجه هیچ درآمدی امسال نداشتند اما هر ساله درآمد خوبی داشته و اوضاع زندگی شان خوب بوده است.
این خانواده برای راه اندازی دوباره فعالیت کشاورزی شان نیازمند به هزینه ای در حدود ۱۰ میلیون تومان هستند که در صورت تامین این هزینه دیگر مشکلی برای ادامه زندگی نخواهند داشت.
وضعیت خانه: خانه شان نوساز است و تکمیل شده و فقط کاشی کاری ها و ظریف کاری هایش باقی مانده است.

تعداد اعضای خانواده : ۴ نفر – زن و شوهر و دو فرزند دختر حدود ۱ و ۴ ساله.
محل سکونت : خوزستان
سرپرست خانواده : مرد
شغل سرپرست خانواده : قبلا کارگر روزمزد بوده الان بعد از سیل بیکار.
نیاز فعلی : سیل زده، کولر گازی
نیاز مرتفع شده : کولر

شرح مختصر وضعیت :
فرد شدیدا بیمار است و فرزندان وی نیز دچار بیماری قلبی هستند بعد از سیل بیکار شده است. قبلا کارگر روزمزد کشاورزی با درآمد روزی ۳۰ هزار تومان بوده است.
در حال حاضر وی همراه با مادر و برادر و خواهرانش در یک خانه زندگی می کنند. خواهر و مادر نیز درگیر بیماری هستند. ایشان و برادرش هزینه های خانواده را تامین می کنند.
مسکن نیمه خراب نیمه ساز است.
بیمار قلبی است وکودکانش نیز بیمار میباشند. به دلیل بیماری دخترشان نیازمند اعزام به تهران و مداوا هستند که به دلیل فقر امکان اعزام هنوز میسر نشده است.

تعداد اعضای خانواده : ۷ نفر – پسر ۲۵ ساله سرپرست خانواده هفت نفری است که دو خواهر دو برادر و مادر و مادربزرگش را شامل می شود. 
محل سکونت : خوزستان
سرپرست خانواده : پسر ۲۵ ساله
شغل سرپرست خانواده :
نیاز فعلی : سیل زده، کولر
نیاز مرتفع شده : هزینه خوراک و پوشاک

شرح مختصر وضعیت :
خانه  اجاره ای روستایی در اثر سیل  نیمه خراب شده و نیازمند وسایل اولیه زندگی چون کولر و غیره هستند . پدر خانواده در جای دیگری زندگی میکند و مادر و فرزندان  به تنهایی و به سختی زندگی میکنند . 
در مشاهدات حضوری خانه‌شان که رفتیم خرابه‌ای بود که خانه را آب گرفته بود و وسیله‌ی چندانی نداشت. یک یخچال بود که بیرون گذاشته بودند. الان برگشتند در همان خانه استیجاری زندگی می‌کنند. 
خانه شان حدود ۶۰ -۷۰ متری است. 

تعداد اعضای خانواده : ۵ نفر – شوهر زندانی است و خانم با ۳ فرزندش در خانه پدر شوهر اسکان دارند.
محل سکونت : خوزستان
سرپرست خانواده : خانم ۴۷ ساله
شغل سرپرست خانواده : بیکار
نیاز فعلی :  سیل زده، کولر
نیاز مرتفع شده : خرید یک دستگاه کولر
شرح مختصر وضعیت:
ایشان عروس یک خانواده است که بر اثر سیل ۴ هکتار زمین پدر داماد که منبع درآمد آنان بود، از بین می‌رود.
این خانم با
۳ پسر بچه‌اش خانه پدر شوهر ساکن است
الان دو تا زن و شوهر با ۹ تا بچه که یکی زندان است و با ۶ تا نوه با هم زندگی می‌کنند. 
خانه این دختری که با پدرشوهرش زندگی می‌کند حدود ۷۰ یا ۸۰ متر است. داخل خانه‌هایشان را آب نگرفته است.

در دست بروزرسانی …

در دست بروزرسانی …

در دست بروزرسانی …

در دست بروزرسانی …