خیریه سایر فعالیت ها همراه با محرومین گزارش عملکرد

انجام قربانی و توزیع بین نیازمندان

به نام خدا

گروه فردای سبز در برنامه اهدای ارزاق خود به خانواده‌های نیازمند که حدودا هر ۲ الی ۳ ماه یک بار انجام می‌شود، به طور معمول مقداری گوشت و یا مرغ نیز در بسته‌های ارزاق در نظر گرفته و به خانواده‌های نیازمند تقدیم می‌نماید.

برای اهدای گوشت به خانواده‌های نیازمند، تلاش می‌شود که از طریق قربانی کردن گوسفند، گوشت مورد نیاز تامین شود تا به این ترتیب افرادی که قصد مشارکت در قربانی را دارند بتوانند نیت خود را عملی نموده و ضمنا در این امر خداپسندانه مشارکت نمایند.

برای انجام کار به بهترین نحو، به طور معمول انجام قربانی و تامین گوشت از طریق یک موسسه دامپروری مورد اطمینان انجام می‌شود که پس از قربانی گوسفندان، دو شقه گوشت قربانی‌ها را جداگانه و باقی قسمتها (کله پاچه، دنبه، جگر و …) را نیز جداگانه و به صورت کاملا بهداشتی پاک و بسته‌بندی شده تحویل می‌دهد.
هزینه نیز بر اساس وزن و قیمت اجزای مختلف قربانی پس از ذبح و پاک شدن محاسبه و پرداخت می‌شود و بر اساس قیمت دام زنده نمی‌باشد و به این ترتیب گوشتی مناسب و به صرفه تهیه می‌شود. به منظور رعایت نیت برخی اهداکنندگان برای قربانی کامل، کل اجزای خوراکی قربانی خریداری و به همراه بسته‌های ارزاق بین نیازمندان توزیع می‌شود.

ضمنا در این مجموعه دامپروری دامها به صورت صنعتی پرورش یافته و همینطور فرآیند ذبح و پاک کردن نیز به صورت کاملا صنعتی و بهداشتی انجام می‌شود. به همین دلیل بعد از ذبح گوسفند، اجزایی از آن که باید پاک شود (مثل کله و سیرابی و …) از شقه‌های گوشت جدا شده و بعد از تمیز شدن مجموعه آنها که مربوط به گوسفندان مختلف است، می‌توان دو شقه گوشت پاک شده را به علاوه یک دست کله پاچه و بقیه قسمتها دریافت نمود. لذا ممکن است این اجرای دریافتی به همراه یک لاشه گوشت، لزوما متعلق به یک گوسفند نباشند. اما فرآیند قربانی به صورت کامل انجام شده و به اندازه همان گوسفند کامل نیز اجزای خوراکی قربانی دریافت می‌شود.

همچنین عزیزانی که قصد عقیقه برای فرزندان خود را دارند نیز می‌توانند به همین ترتیب مبلغ آن را پرداخت نمایند تا قربانی به عنوان عقیقه برای ایشان صورت پذیرد. ضمن اینکه با اعلام نام فرزند و پدر او، امکان اینکه هنگام انجام قربانی دعای مربوط به عقیقه نیز برای ایشان خوانده شود وجود دارد.

برای اینکه مبلغ پرداختی شما صرفا برای انجام قربانی اختصاص یابد، لطفا در توضیحات اهدای خود در درگاه پرداخت بانکی فردای سبز، حتما قید نمایید که مربوط به قربانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *