گزارش عملکرد

گزارش عملکرد فردای سبز در نیمه اول سال ۱۳۹۸

                                                                                                                                    بسم الله الرحمن الرحیم 

در نیمه اول سال ۹۸ فعالیت‌های جهادی و خیریه مختلف صورت گرفته در گروه فردای سبز شریف به لحاظ مالی ارزشی بالغ بر ۶۴۱ میلیون تومان داشته، که میزان کلی مبلغ مربوط به هر زمینه، در جدول زیر قابل مشاهده است.

گزارش فعالیت‌های خیریه و جهادی فردای سبز شریف در نیمه اول سال ۱۳۹۸

عنوانمبلغ بر حسب میلیون تومانشرح
ارزاق (غیر گوشت)۵۵/۷
تهیه برنج و روغن و حبوبات و … و توزیع در ماه مبارک رمضان و مردادماه بین حدود ۱۵۰ خانواده نیازمند
گوشت و مرغ و قربانی۴۶/۵قربانی گوسفند و خرید گوشت و توزیع بین بیش از ۳۰۰ خانواده نیازمند در برنامه‌های توزیع ارزاق و در عید سعید قربان
فعالیت جهادی در مناطق محروم۳۴/۱اعزام اردوی جهادی و ادامه ساخت دو خانه در خراسان شمالی
تامین مسکن۴۲/۵تامین ودیعه اجاره خانه برای ۵ خانواده
وام قرض الحسنه۲۰/۰به دو خانواده جهت تامین ودیعه مسکن و به یک خانواده دیگر جهت درمان
هزینه عمومی زندگی۴۳/۷طی ۶۱ پرداخت به ۳۶ خانواده‌های نیازمند
اطعام۱۲/۹توزیع بیش از ۵۲۰ پرس غذا و مشارکت در تهیه ۲۵۰۰ پرس غذا و توزیع بین نیازمندان در روز عید غدیر و دیگر ایام
درمان۲۳/۵طی ۱۱ پرداخت برای درمان ۷ بیمار نیازمند
لوازم التحریر و تحصیل۱۴/۵جهت کمک به تحصیل حدود ۲۰۰ دانش‌آموز نیازمند
سیل زدگان۲۷۳/۸جهت فعالیت جهادی زمان سیل، پخت و توزیع غذا و تجهیزات و تدارکات ۸۱٫۵ میلیون تومان هزینه شد، و ۱۸۸٫۵ میلیون تومان جهت تامین لوازم خانه و کار و جهیزیه سیل‌زدگان و ۳ میلیون تومان جهت تهیه کتب کنکور و کمک درسی برای دانش‌آموزان سیل‌زده، و ۸۰۰ هزار تومان جهت درمان یک سیل‌زده صرف شد.
افطاری و امور فرهنگی نیازمندان۵/۷جشن نیمه ماه رمضان در یک روستای محروم و توزیع ۴۰۰ افطاری در آنجا
جهیزیه۵/۰به یک عروس نیازمند
خیرین گمنام شریف۶۳/۷کمک به ۴۱ کودک بیمار نیازمند به طور مستقیم طی ۴۲ پرداخت و ۳ پرداخت جهت کودکان یمن
مجموع۶۴۱/۶میلیون تومان

بخشی از این کمکها که مجموعا به مبلغ حدود ۲۱ میلیون تومان می‌شود مربوط به ارزش کالاهایی مانند مواد غذایی، گوشت و مرغ و ماهی، و غذای آماده است که به صورت غیرنقدی به گروه اهدا شده و تقدیم به نیازمندان گشته است، و باقی آن از محل کمکهای نقدی رسیده به گروه تامین شده است.

 در زمینه فعالیت‌های جهادی، در سال ۹۸ یک اردوی جهادی در فروردین‌ماه در مناطق سیل‌زده استان لرستان در شهرستان پلدختر برگزار شد که آمارهای مالی مربوط به آن در قسمت مربوط به سیل‌زدگان آمده است. همچنین اردوی جهادی دیگری در تیرماه سال ۹۸ در مناطق محروم خراسان شمالی در دهستان گیفان برگزار شد که مجموعا در این اردو حدود ۱۱ میلیون تومان صرف تدارکات و اجرای اردو، و حدود ۵ میلیون تومان صرف فعالیت‌های فرهنگی، و حدود ۱۸ میلیون تومان هم صرف فعالیت مستقیم عمرانی شده است، که مربوط به ادامه ساخت دو خانه نیازمندان در منطقه بوده است. شایان ذکر است که ساخت این دو خانه در حال پیگیری تا تکمیل شدن می‌باشد و حدود ۳۰ میلیون تومان هزینه دیگر برای آنها برآورد شده است.

مجموعه خیرین گمنام شریف که از سال ۹۷ فعالیت خود را ذیل فردای سبز تعریف نمود و فعالیت خود را به درمان کودکان نیازمند اختصاص داد، طی نیمه اول سال ۹۸ نیز فعالیت خود را ذیل فردای سبز ادامه داد و مجموع کمکهایی که خیرین گمنام شریف از طریق فردای سبز به دست نیازمندان رساندند بیش از ۶۳ میلیون تومان شد.
طی نیمه اول سال ۹۸، دو برنامه اهدای ارزاق در ماه مبارک رمضان (
اردیبهشت‌ماه) و ماه مرداد، برگزار شد، ضمن اینکه برنامه‌های دیگری از قبیل توزیع گوشت قربانی در عید قربان و نیز توزیع غذا در عید غدیر و توزیع لوازم التحریر در اواخر شهریورماه نیز انجام شد که آمارهای مربوط به ارزاق و گوشت و قربانی و لوازم التحریر و اطعام عمدتا مربوط به این برنامه‌ها می‌باشد.

همچنین در نیمه ماه مبارک رمضان در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) نیز یک برنامه فرهنگی افطاری در روستایی در مناطق محروم اطراف تهران برگزار شد که علاوه بر اینکه شامل سفره افطار برای بیش از ۴۰۰ نفر بود، برنامه‌هایی مانند سخنرانی و توزیع شیرینی و شربت و جشن و برنامه‌های فرهنگی برای کودکان و نوجوانان منطقه را نیز در بر داشت. هزینه افطاری و برخی برنامه‌های فرهنگی در این برنامه نیز تحت عنوان افطاری و امور فرهنگی نیازمندان آمده است. 

 باقی موارد آمده در گزارش، از قبیل هزینه‌های عمومی زندگی و تهیه مسکن و …، مربوط به موارد شناسایی شده نیازهای اساسی خانواده‌های نیازمند می‌شود که با تکمیل مراحل شناسایی و تامین مالی، کمکهای مربوطه جهت رفع اضطرار ایشان در زمینه‌های مختلف تقدیم ایشان شده است. 
 همچنین با همکاری بانک قرض الحسنه رسالت، از خرداد ماه سال جاری امکان پرداخت وام قرض الحسنه از طریق سیستم بانکی برای فردای سبز فراهم شد و مواردی از نیازهای اضطراری نیازمندان که تایید شده و امکان بازپرداخت کمک صورت گرفته از سوی خانواده در آینده قابل تصور بوده است، با اعطای وام قرض الحسنه به ایشان مرتفع گشت تا ضمن حفظ بیشتر عزت این خانواده‌ها، ‌امکان بازگشت مبالغ خیریه و اعطای کمک به خانواده‌های دیگر نیز فراهم گردد. 
 

عزیزانی که قصد مشارکت در امور خیریه به صورت قرض الحسنه را دارند، چه مایل باشند که کمکهای خود را به صورت بلاعوض در اختیار فردای سبز قرار دهند تا به نیازمندان وام اعطا کند، و چه مایل باشند که کمکهای خود را به صورت موقت در اختیار فردای سبز قرار دهند و پس از مدتی آن را بازپس گیرند، گروه فردای سبز شریف آماده دریافت کمک‌های آنها در این زمینه خواهد بود. 

به امید فردای سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *