اخبار و اطلاعیه اردوی جهادی گزارش عملکرد

گزارش مرحله اول حرکت جهادی و امدادرسانی به سیل‌زدگان

بسم الله الرحمن الرحیم

 

سلام به همه نیکوکاران عزیز

 

در پی وقوع سیل در مناطق مختلف کشور، گروه فردای سبز بر آن شد تا اقدام به جمع‌آوری نیروهای جهادی مرتبط و اعزام ایشان به شهرستان پلدختر جهت امدادرسانی به مردم سیل‌زده نماید.

در همین راستا از روز ۱۵ فروردین‌ماه اطلاعیه جمع‌آوری کمک‌های مردم خیرخواه جهت ارائه خدمات به مردم سیل‌زده منتشر شد و کمک‌های عمومی رسیده به فردای سبز تا روز جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ جهت خدمت‌رسانی به مناطق سیل‌زده اختصاص داده شد.

به این ترتیب با مشارکت چشمگیر شما خیرین گرامی، بیش از ۱۳۱ میلیون تومان کمک نقدی جهت سیل‌زدگان جمع‌آوری شد.

 

پس از آنکه تیم شناسایی جهادی فردای سبز در تاریخ ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ به پلدختر عزیمت نموده و فعالیت‌های اولیه را آغاز کردند، تیم جهادی فردای سبز با حضور ۳۵ جهادگر در روز شنبه ۱۷ فروردین به سمت پلدختر حرکت کردند و آخرین نفرات این حرکت جهادی در شب نیمه شعبان (تاریخ ۳۱ فرودین) منطقه را ترک نمودند، که در نتیجه مجموعا بیش از ۶۰ جهادگر از دانشگاه شریف، ‌دانشگاه آزاد، دانشگاه یزد و دانشگاههای دیگر در این حرکت جهادی حضور یافتند.

جهادگران آماده شده برای فعالیت عمرانی

 

فعالیت‌های جهادی تیم اعزامی در دو بخش گل‌روبی و تمیزکاری، و پخت و توزیع غذا تعریف شد. به این ترتیب با توجه به نیاز مردم سیل‌زده و جهادگران حاضر برای امدادرسانی به غذای گرم، آشپزخانه فردای سبز از وعده شام روز یکشنبه ۱۸ فرودین تا وعده ناهار روز دوشنبه ۲۶ فروردین فعالیت نمود و به این ترتیب حدود ۱۵۵۰۰ پرس غذای گرم در وعده‌های ناهار و شام تقدیم مردم سیل‌زده و جهادگران عزیز شد.

جهادگران در حال آماده‌سازی غذای آشپزخانه جهت توزیع

 

همچنین در بخش عمرانی نیز اعضای تیم جهادی اقدام به گل‌روبی منازل مردم سیل‌زده در شهر پلدختر، روستای بابازید، و روستای چم‌مهر نمودند و به لطف خدا موفق به تمیز کردن چندین منزل، درآوردن وسایل مردم از زیر گل‌ولای و امداد به ایشان شدند.

جهادگران در حال تمیز کردم خانه سیل‌زده

ضمنا پیرو اعلام فردای سبز جهت جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی تا تاریخ ۱۷ فروردین، حدود دو نیسان از اقلام کمک شده به سیل‌زدگان، شامل لوازم بهداشتی، لباس، پتو و زیرانداز، اسباب بازی و کتاب، و برنج و روغن و مواد خوراکی، نیز بین مردم سیل‌زده در روستای مورانی، شهر معمولان و روستاهای اطراف آن توزیع شد. همچنین مقداری از جیره خشک خریداری و منتقل شده به منطقه جهت طبخ غذا در آشپزخانه، که در روز آخر کار پخت غذا باقی مانده بود، جهت توزیع بین مردم سیل‌زده اختصاص داده شد.

توزیع اقلام اهدایی در روستاهای اطراف معمولان

به این ترتیب، از مجموع ۱۳۱ میلیون تومان کمک نقدی شما نیکوکاران عزیز، ۸۱ میلیون تومان از آن در مرحله اول امدادرسانی به مناطق سیل‌زده مورد استفاده قرار گرفت که شرح کلی هزینه‌های صورت گرفته از قرار زیر است:

۶۴ میلیون تومان صرف ارزاق خشک، و پخت غذا

۱۱ میلیون تومان صرف خرید و تامین تجهیزات مورد نیاز برای خدمت رسانی به سیل‌زدگان مانند بیل و سطل و لجن‌کش و

۳ میلیون تومان صرف حمل و نقل افراد و اقلام و

۳ میلیون تومان صرف تدارکات و هزینه‌های جانبی از قبیل دارو و درمان برای جهادگران و موارد متفرقه دیگر شد.

تخلیه کامیون حامل ارزاق خشک خریداری شده از تهران

 

باقی کمکهای شما خیرین گرامی به سیل‌زدگان عزیز میهن‌مان، جهت امدادرسانی‌های آتی در مراحل بعدی نگهداشته شده و با شناسایی موارد اضطراری نیاز بین مردم سیل‌زده و یا تعریف حرکت‌های جهادی بعدی، به صورت مستقیم توسط نیروهای فردای سبز و یا دیگر مجموعه‌های مرتبط و مورد اعتماد صرف خدمت رسانی به مردم سیل‌زده خواهد شد.

 

شایان ذکر است که جز در بازه اختصاصی ۱۵ تا ۲۳ فروردین ماه، که کمکهایی که بدون عنوان خاص به فردای سبز رسیده‌اند اختصاص به سیل‌زدگان داده شده است، دیگر کمک‌های رسیده به فردای سبز، به صورت عمومی صرف نیازهای مختلف نیازمندان اعم از سیل‌زدگان و غیر ایشان خواهد شد. لذا در صورتی که قصد اهدای کمکی مختص سیل‌زدگان را دارید، در توضیحات مربوط به پرداخت کمک، حتما این موضوع را قید فرمایید.

 

به امید اینکه این تلاش‌های اندک، مورد عنایت صاحب‌مان حضرت ولی عصر ارواحنا فداه واقع شود.

 

فردای سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *