Uncategorized @fa گزارش عملکرد

گزارش کمک های فردای سبز به سیل زدگان غرب کشور در سال ۹۸ (تاریخ انتشار: ۹۸/۱۰/۲۶)

                                                                                                                                      بسم الله الرحمن الرحیم

گروه فردای سبز شریف، همزمان با وقوع سیل در لرستان، از تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال ۹۸ اقدام به اعزام نیروی جهادی به مناطق سیل‌زده استان لرستان نموده و از همان زمان نیز شروع به جمع‌آوری کمکهای مردمی جهت مردم سیل‌زده نمود.

به این ترتیب طی حدود ۹ ماه فعالیت فردای سبز برای سیل‌زدگان لرستان و خوزستان، مجموعا بیش از ۳۴۰ میلیون تومان کمک جمع‌آوری و به صورتهای مختلف به این عزیزان رسانده شد. شایان ذکر است که ۵۵ میلیون تومان از این مبلغ، از طریق عوائد حاصل از کنسرت برگزار شده توسط گروه موسیقی دانشگاه شریف، و ۱۱۷ میلیون تومان از طریق کمکهای جمع‌آوری شده توسط دانشگاه از اساتید و کارمندان تامین گشت.

در جدول زیر خلاصه چگونگی اهدای این کمکها به نیازمندان سیل‌زده آورده شده است.

گزارش امدادرسانی فردای سبز به سیل‌زدگان لرستان و خوزستان

عنوانمبلغ بر حسب میلیون تومانشرح
اردوی جهادی و پخت و توزیع
غذای گرم و آذوقه در مناطق سیل‌زده
۸۱اعزام جهادگران به منطقه برای گل‌روبی و امدادرسانی و تهیه آذوقه خشک، پخت ۱۵۵۰۰ پرس غذا و توزیع در مناطق سیل‌زده
لوازم خانه و امکانات زندگی۲۱۷تهیه لوازم خانگی اصلی برای ۳۱ خانواده سیل‌زده
تامین شغل۱۸تجهیزات کار برای دو کارگاه سیل‌زده محرومین
ساخت مسکن۲۰برای بازسازی یک خانه تخریب شده در سیل
تحصیل۳تهیه کتب کنکوری و درسی برای دانش‌آموزان دبیرستانی سیل‌زده
درمان۱برای یک خانواده سیل‌زده
مجموع۳۴۰میلیون تومان

اردوی جهادی فردای سبز در منطقه پلدختر، از ۱۷ فروردین ماه آغاز شد و آخرین نفرات از جهادگران ۳۱ فروردین ماه پلدختر را ترک کردند و به این ترتیب حدود ۶۰ نفر جهادگر در این حرکت جهادی حضور یافتند. مبالغ مصرف شده برای کمکها در این مرحله از امدادرسانی به صورت زیر بوده است:

۶۴ میلیون تومان صرف آذوقه و پخت غذا

۱۱ میلیون تومان صرف خرید و تامین تجهیزات مورد نیاز برای خدمت رسانی به سیل‌زدگان مانند بیل و سطل و لجن‌کش و

۲٫۵ میلیون تومان صرف حمل و نقل افراد و اقلام، و

۳٫۵ میلیون تومان صرف تدارکات و هزینه‌های جانبی از قبیل دارو و درمان برای جهادگران و موارد متفرقه دیگر شد.

همچنین با پیگیری جهادگرانی که در اردوی فروردین ماه حضور داشتند و شناسایی دانش‌آموزانی که سیل تمام امکانات تحصیلشان را از بین برده بود، در نیمه اردیبهشت ماه مبلغ ۳ میلیون تومان کتاب درسی و کنکور و کمک درسی برای استفاده مشترک حدود ۲۰ نفر از این دانش‌آموزان تهیه شد.

تصویر بخشی از فاکتورهای مربوط به اقلام غذایی و تجهیزات در زیر آمده است:​

همچنین بخشی از فاکتورهای مربوط به خرید لوازم خانگی و لوازم کارگاهها و کتب درسی نیز در ادامه آمده است:

پس از آن، از ابتدای تابستان ۹۸ تا نیمه دیماه ۹۸، عمده تمرکز فردای سبز روی شناسایی خانواده‌های سیل‌زده نیازمندی بود که اقلام ضروری برای زندگی به ایشان نرسیده بود، به این ترتیب که با رابط‌های محلی این خانواده‌ها شناسایی شده و پس از تعیین نیازهای ضروری هر خانواده، اقلام مورد نیازش خریداری و تحویل میشد. در نتیجه برای ۳۱ خانواده سیل‌زده نیازمند اقلام ضروری زندگی از قبیل فرش، یخچال، لباسشویی، کولر، و بخاری تهیه و به ایشان اهدا شد که مبلغ پرداختی بابت آنها مجموعا ۲۱۷ تومان بوده و مورد انتهایی آن در ۱۲ دیماه ۹۸ پرداخت گردید. از این ۳۱ خانواده، ۱۱ خانواده در استان خوزستان و مابقی مربوط به استان لرستان بوده‌اند.

در همین بین، خانواده‌هایی شناسایی شدند که در عین نیازمندی و محرومیت، امکانات شغلی خود را هم در سیل از دست داده بودند که برای دو کارگاه اینچنینی در مجموع حدود ۱۸ میلیون تومان جهت خرید تجهیزات و برخی مواد اولیه پرداخت گردید که تجهیز یکی از آنها در مردادماه و دیگری در دیماه ۹۸ انجام شد. ضمن اینکه به یک خانواده سیل‌زده که دچار بیماری کلیوی شده بود نیز در تیرماه مبلغ ۸۰۰ هزار تومان جهت درمان اهدا شد.

همچنین برای بازسازی یک خانه که در اثر سیل دچار تخریب جدی شده بود و خانواده‌ای پرجمعیت در آن سکونت داشتند و با وامهای دولتی نتوانسته بودند خانه را کامل کنند، مبلغ ۲۰ میلیون تومان در آبان ماه اختصاص داده شد که این خانه نیز به لطف الهی تا آذرماه تکمیل شد.

در ادامه تصاویری از برخی از کالاهای اهدایی و خدمات انجام شده آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *