Logo خیریه فردای سبز شریف
ارزاق ماه آذر

از 7 آذر شروع کردیم به جمع آوری کمک برای تهیه ارزاق به مبلغ 240 میلیون تومان برای 463 خانواده نیازمند 

در نهایت این بسته ها طبق جدول زیر در شهرهای مختلف تهیه و توزیع گردید:

شهر تعداد خانوار مبلغ ارزاق (میلیون تومان) وضعیت اهدا
تهران 140 84.4 کار اهدا به اتمام رسید
قم 84 38.9 کار اهدا به اتمام رسید
همدان 39 15.16 کار اهدا به اتمام رسید
یزد 100 38.6 کار اهدا به اتمام رسید
اصفهان 100 38.2 کار اهدا به اتمام رسید

 

بسته بندی این بسته ها در تهران پنجشنبه و جمعه 11 و 12 آذر در محل دانشگاه شریف توسط گروه دانشجویی خیریه فردای سبز شریف انجام شد. به همراه بسته های ارزاق بسته های مواد شوینده هم به خانواده ها اهدا شد.

- حجم بسته‌های اهدایی با توجه به وضعیت و جمعیت هر خانواده متفاوت است و بسته‌ها شامل گوشت، برنج، روغن، ماکارونی، رب، حبوبات و اقلام دیگر خوراکی می باشد.

 

در شهر همدان کار بسته بندی، 14 آذر آغاز شد:

مقدمات اجرای برنامه از چند روز و با سفارش اقلام و وسایل شروع شد و ما علاوه بر لیست متداول اقلام ارزاق، برای خانواده‌هایی که بچه‌هایشان کاپشن نداشتند با کمک جمعی از خیرین و همچنین صندوق خیریه کاپشن خریداری کردیم و به ارزاق اضافه کردیم و ظهر روز یکشنبه با چهار ماشین که دانشجویان آورده بودند اقلام را تحویل گرفتیم و به سمت بهادربیگ حرکت کردیم و ساعت حدود۴؛۳۰ به حسینیه روستا رسیدیم و با خالی کردن اقلام شروع به بسته‌بندی انها کردیم و بعد از اذان نیز به پخش بسته‌ها مشغول شدیم.

گزارش شهر قم:

برنامه توزیع ۷۰ بسته ارزاق مواد غذایی مجموعاً به ارزش ۳۱ میلیون تومان بین خانواده های نیازمند شهر مقدس قم در روز جمعه مورخ ۱۹ آذر برگزار شد. مجموعا ۳۵ نفر از دانشجویان در بسته بندی و توزیع ارزاق مشارکت داشتند. اکثریت افراد از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف بودند ولی دانشجویانی از دانشگاه تهران شهید رجایی و دانشگاه قم نیز در برنامه حضور داشتند.

دانشجویان از دانشکده های مختلفی مانند مهندسی عمران مکانیک دریا مواد فیزیک و ... در برنامه حضور پیدا کردند.

گزارش شهر اصفهان:

در تاریخ ۲۵ آذر ماه در مسجد امیرالمومنین اصفهان ۱۴ دانشجوی شریف ۱۲ پسر و ۲ دختر  گرد هم آمدیم و ۱۰۰ بسته ارزاق شامل برنج، عدس، ماش، سویا، رب، روغن، ماکارونی آماده کردیم. خیریه یاران غدیر اصفهان هم بسته گوشت و غذای گرم (خورشت سبزی) به بسته ها اضافه کرد و در عصر همان روز در بین نیازمندان پخش کردیم.
کار بسته بندی از ساعت ۱۱ شروع شد و تا ساعت ۲ بعد از ظهر ادامه دادیم ساعت ۳ بعد از صرف ناهار کار پخش ارزاق آغاز شد 
پخش ارزاق به این صورت بود که با نیازمندان روز قبل تماس گرفته شده بود و قرار شده بود که در عصر روز جمعه در مکان مسجد حضور پیدا کنند و بسته ها را تحویل بگیرند .
هزینه اجرایی این برنامه از قبیل هزینه وانت برای حمل ارزاق، عصرانه و ناهار دانشجویان را خیریه یاران غدیر برعهده گرفت.
در این برنامه از نیروی انسانی خیریه یاران غدیر  و مسجد هم کمک گرفته شد. 

 با توجه به همزمانی  برنامه با ایام فاطمیه  با عنایت حضرت زهرا سلام الله علیها, با وجود مشغله و فشار درسی بالا  همچنان شاهد مشارکت خوب دانشجویان بودیم و کار خدا بر زمین نماند.

در شهر یزد کار بسته بندی، 3 دی آغاز شد:

اولین کار برای شروع کار توزیع ارزاق مشخص کردن زمان برگزاری بود. با گروه تلگرامی 50 نفره ای که عموما از افراد ورودی 1398 به بعد تشکیل شده است، هماهنگی های لازم برای مشخص کردن زمان مناسب برای بسته بندی و توزیع ارزاق را انجام دادیم که بنا به جمعه 3 دی ماه شد. در چند روز مانده به روز پخش و توزیع ارزاق سعی کردیم اطلاع رسانی خوبی انجام دهیم و بچه هایی که در گروه بودند را در جریان امور قرار دهیم تا بیشتر با کارهای لازم برای برگزاری این برنامه آشنا شوند. یکی از ناهماهنگی های که به وجود آمد و باعث شد دختران نتوانند در این برنامه شرکت کنند تغییر زمان برگزاری مراسم از بعدازظهر به صبح جمعه بود که دلیل آن برگزاری مراسم در حسینیه در بعد از ظهر بود. ساعت 10 صبح جمعه به همراه 4 نفر از افرادی که می توانستند ماشین بیاورند قرار گذاشتیم برای بار زدن اقلام و بردن آن به حسینیه که این مورد به کمک بچه ها به خوبی انجام شد. چون عدس، لوبیا، سویا کیلویی خریداری شده بودد با 8 نفر از بچه ها شروع کردیم به وزن کردن و بسته بندی آن که این کار تقریبا 2 ساعتی زمان برد و بعد از آن شروع کردیم به وزن کردن و بسته بندی برنج های 5 کیلویی که تعداد آن 42 بسته بود و در این حین بسته ها را به صورت دسته ای آماده می کردیم. در ساعت 1 به همراه 15 نفر از بچ هها که کم کم به جمع ما اضافه شده بودند ناهار خوردیم و پس از آن دوباره کار بسته بندی را شروع کردیم که تا ساعت 30:14 ادامه داشت. که در مجموع 102 بسته برای توزیع داشتیم. بعد از انجام همه ی کارها نوبت به توزیع بسته ها رسید: تقریبا به همراه 7 نفر از بچه هایی که ماشین داشتند و هر ماشین به صورت دو نفره در ساعت 16 شروع کردیم به پخش بسته ها. هر کدام از گروه هایی که برای توزیع رفتند تقریبا 10 بسته برای توزیع داشتند و بقیه بسته ها بعدا توزیع شد.

مورد نیاز
2،400،000،000 ریال
تامین‌شده
2،154،190،000 ریال
تاریخ شروع
1400/09/07
تاریخ پایان
1400/10/03